Виріб Дід Мороз: проста інструкція зі створення своїми руками обємної вироби або аплікації у вигляді Діда Мороза

Дід Мороз своїми руками (покрокова інструкція)

Для виготовлення Діда Мороза, Снігуроньки, ялинки та різних звірят можна використовувати пластилін або солоне тісто.








Можна компонувати використовувані матеріали, наприклад, фігурка із пластиліну, борода із ватних дисків, а мішок із подарунками виконати з червоного клаптя тканини. А до інших рук прикріпити гілочку справжньої ялинки (її можна покрити лаком).

  • Матеріали пластичні, набувають різної форми, дуже добре розвивають дрібну моторику, масажуючи пальці рук і створюючи єдині у світі унікальні вироби.
  • Пластилін продається в магазині, а ось зробити тісто своїми руками ще цікавішим. Найпростіше – склянку борошна змішати зі склянкою солі, додати півсклянки води і все добре вимісити.
  • Щоб вийшло різнокольорове, пофарбуйте його одразу, розділивши на частини.
  • Найбільша частина знадобиться для червоного тіста, меншого білого, і зовсім трохи рожевого для обличчя. Тісто чорного кольору потрібно невелике – для очей.

Як пофарбувати? Розкотіть частину тіста в коржик, додайте харчовий барвник або фарби і добре помістіть до однорідної маси.

Іншим варіантом є виготовлення виробу з тіста без кольору, а потім розфарбувати готову фігуру.

  1. Лепити можна з об’ємної маси, а можна використовувати заготовки зі зім’ятої фольги або щільного картону (збудувати конус, щоб потім обліпити його пластичним матеріалом).
  2. Починати треба з тулуба – червоної шуби, додаючи голову, руки та інші деталі. Для скріплення окремих деталей (рукави до шуби, голову до тулуба) використовуйте воду або навіть зубочистки, щоб міцніше трималися.
  3. Дітям дуже подобається ліпити, поступово додаючи елементи та створюючи закінчений образ.
  4. З незабарвленого тіста скачати кульку, сформувати її у формі голови. На передній частині зміцнити матеріал родового кольору (обличчя), додаючи шапку, брови, бороду та вуса. Ніс та очі – з маленьких кульок відповідного кольору. Шапка, звичайно, червоного кольору.
  5. До речі, бороду, вуса, волосся та білу галявину для шуби, шапки та рукавиць можна зробити зі стружки тіста (попередньо трохи заморозивши його в холодильнику та натерши на тертці).
  6. Або комір, відвороти шапки та рукавиць зробити з білих ковбасок тіста.
  7. По низу червоної шуби, на рукавиці та мішок з подарунками можна наліпити маленькі білі кульки – сніжинки. Для прикріплення дрібних деталей або розгладження фігури поставте поруч ємність із водою та змочуйте пальці рук.
  8. Готовий виріб висушують при кімнатній температурі, можливо, знадобиться кілька днів.Прискорити процес можна в духовці, температура повинна бути невелика, краще відкрити дверцята, щоб не спалити новорічний шедевр. За часом це займе 1-2 години.

Робіть вироби спільно з дітьми щороку, поступово ускладнюючи завдання та застосовуючи різну техніку. Це не тільки розвиває творчий початок у дітей, а й формує у них необхідні навички та здібності.

Також це час плідного спілкування з дітьми, обговорення процесу вироблення, побудови планів. Вибирайте будь-який виріб та із захопленням створюйте прикраси для свого будинку, подарунки друзям та родичам, неповторні шедеври на виставки та конкурси.