Квіти з бісеру: техніка та схема плетіння для початківців. Вчимося робити красиві квіти з бісеру своїми руками за інструкцією

Багато хто вважає плетіння з використанням бісеру найбільш привабливим і вигідним варіантом рукоділля. Це в першу чергу дуже красиво виглядає, крім того, є деякі корисні практичні критерії, які варто враховувати:

  • Дрібні намистинки є відмінним засобом для розвитку ручної дрібної моторики. Причому це багато в чому стосується не лише дітлахів, а й дорослих, яким нерідко просто необхідно відволіктися і зайнятися тим, що добре впливає на кмітливість через повідомлення між різними ділянками головного мозку. Така практична діяльність з часом дасть відмінні результати щодо кмітливості та розвитку розумових здібностей;
  • Коли людина зайнята монотонною роботою з дрібними предметами, вона заспокоюється. Це причина, чому більшість представниць жіночої статі особливе задоволення і задоволення приносить рукоділля, пов’язане з вишивкою вручну. До речі, при цьому можна також скористатися бісером, що дуже популярно;

Рідко виходять однакові бісерні вироби, навіть якщо при їх виконанні використовуються однакові схеми та рекомендації. Крім того результатом обов’язково стане приємна річ, яка до того ж буде корисною у господарстві. Здебільшого займаються цим ті, хто хоче отримати максимальне задоволення від естетичних відчуттів.

Підготовчий етап створення квітів із бісеру

Такий вид діяльності може підійти людині чи ні. Для того щоб переконатися в цьому, варто спочатку освоїти свою першу квітку. Для цього розроблені інструкції з найпростіших і одночасно цікавих варіантів.




















Важливо насамперед створити для себе відповідні умови та організувати місце для роботи.

  • По-перше, має бути зручний стілець або крісло.
  • По-друге, просто необхідна наявність рівної жорсткуватої поверхні та відмінне освітлення, щоб уникнути неприємних наслідків, пов’язаних із надмірною втомою та великим навантаженням на органи зору.

Тому для роботи краще вибирати ділянку обіднього або письмового столу з достатньою кількістю вільного простору. Плюс буде потрібна лампа настільного типу, у якої не різке, а швидше м’яке світло.











Другим важливим моментом вважається наявність килимка з велюрової або оксамитової тканини, призначений для того, щоб не вибирати потрібну бісеринку щоразу з пакета або коробки.

На такій основі бісеринки не зможуть змішатись, та й кататися вони теж не будуть. Можна також використовувати для цього кілька мішок, вибираючи звідти потрібну кількість бісеру.

Крім того, знадобиться таке:

  • Заточені ножиці;
  • Ліска або міцна нитка;
  • Дротова основа для плетіння;
  • Різнобарвний бісер.














Техніка французького плетіння з бісеру

Початківцям буде простіше освоювати спосіб виконання бісерної квітки із застосуванням французької методики плетіння. Її основою є плетінка дугами. Від центральної частини до країв елементи плетуться схожі на маленькі човни.

При цьому можна отримати як потрібну об’ємність, так і приємний малюнок. Тільки глянувши на жвавість плетеного букета, можна сказати з великою впевненістю, що він вийшов завдяки французькій техніці із застосуванням дроту, щоб пелюстки вийшли за потрібну форму.

Навчиться плести листочки найзручніше за відеоматеріалами. Вони можуть бути як загостреними, так і гострими або закругленими.

Що потрібно для квітки троянди

Популярність цієї квітки відома кожному, а для початківця це стане нескладним, а скоріше приємним заняттям.

Для рукоділля знадобиться:

  • Бісеринки, які можуть бути виключно червоними, а можуть мати вставки з декількох рожевих тонів для створення об’ємності;
  • Пара тонів зеленого кольору намистин для виконання чаші, листочків і стебла;
  • Зелений папір або ткана основа та загострена паличка;
  • Дротова основа.

Щоб троянда вийшла пишною, варто придбати не менше, ніж двісті грам бісеру для квіточки, а також близько вісімдесяти, трохи менше, для виконання листків. Вибір повинен бути у бік дрібнішого бісеру, щоб робота виглядала якомога натуральніше.

Плетіння трояндочки вимагатиме виконання декількох видів пелюсток. Їх може бути всього три, а може і шість, дивлячись по тому, яким пишним має бути бутон.

Для мініатюрних пелюсток знадобиться близько півметра дротяної основи. Зі збільшенням розмірів, зростає і довжина. Щоразу вона збільшується на п’ятнадцять сантиметрів.

Має бути:

  • Три або чотири дрібні пелюстки;
  • Близько п’яти середнього розміру;
  • П’ять великих;
  • Зовнішніх також п’ять чи шість.

Плетіння пелюстки та листка

Пелюстка:

  • Робиться петелька на ділянці дроту завдовжки півметра, на відступі десять сантиметрів;
  • П’ять бісеринок нанизується на коротку ділянку, щоб потім утворити петлю. Так виходить переважна частина. Невелика ділянка, що залишилася, буде потрібна для того, щоб згодом зафіксувати дуги;
  • Порядку восьми намистин нанизується на великий кінець, який потім укладається разом з першим. Робочим кінчиком треба обвити вільну ділянку маленького хвостика;

  • На довгому кінці додатково нанизується вісім бусинок, після чого вони укладаються з іншого боку основи. Результат фіксується петелькою.

Пелюстка невеликого розміру сплітається з чотирьох пар дуг, а великого з дев’яти. Троянда збирається по нижньому краю таким чином, щоб не було захлестів.

Чашолистник, як і самі листочки плетуться аналогічно з тією відмінністю, що іноді необхідно змінювати дугову довжину, тоді форма вийде загостреною.

Закінчивши з плетінням та складанням всіх елементів, слід впритул зайнятися складанням. Бутон, листя і чашолисток додаються до загального стебла, після чого його потрібно обмотати ниточками і приклеїти зверху папір. Натуральність троянді нададуть розправлені форми разом з акуратно приробленими шипами.

Фото ідей для плетіння квітів із бісеру