Осінні вироби: вчимося робити прості вироби для дитячого садка та школи з кольорового паперу, а також природного матеріалу

Осінь. Прекрасна пора року, наповнена буянням фарб. В цей час дозріває врожай, даючи людям не лише продукти харчування, але й величезний природний матеріал для реалізації найсміливіших фантазій та повної свободи творчості.

Діти йдуть до дитячого садка та школи, де проводяться різноманітні виставки та конкурси, дозволяючи відразу заявити про себе, створюючи справжні шедеври та втілюючи в реальність свою уяву.

Повне достаток матеріалу – різнокольорове листя, яскраві квіти, різноманітні плоди, шишки та багато іншого, дає можливість без фінансових витрат створити оригінальні та неповторні вироби своїми руками, показавши їх на творчому конкурсі або прикрасивши інтер’єр.















Ексклюзивні ідеї для осінніх виробів

Теплим сонячним денним можна прогулятися парком, збираючи букет з листя різної форми і колірної гами.На березі річки можна зібрати різнокольорові камінці: великі – для підставки, п’єдесталу для майбутнього виробу, а з маленьких можна робити вічка та носики кумедним звіряткам та казковим персонажам.

Ліс подарує не тільки гарне листя, а й незвичайні трави, квіти, хвою та шишки.

  • З усього цього можна створити найрізноманітніші вироби, розраховані на сезон (осінню творчу виставку), а також ті, які прослужать роками, прикрашаючи не лише квартиру чи будинок, а й чудово вписуючись в інтер’єр робочого кабінету, офісу.
  • Заготовленого на користь матеріалу вистачить і для створення новорічних прикрас та подарунків, тому батькам і дітям потрібно лише підготувати ідеї заздалегідь або спонтанно створювати барвисті шедеври.

Окрім природного матеріалу, також слід не забувати про пластилін, клей, папір, тканини та ін.

Що може бути радіснішим за шелестіння осіннього листя, набитого шишками сумки, гримів жолудів та можливості створення унікальних виробів з усього цього?

Підготовка матеріалу

В умілих руках навіть суха трава перетворюється на чудовий шедевр, а що вже говорити про багряні плоди горобини, різнокольорове листя, кавунове і гарбузове насіння, ялинові і соснові шишки, смарагдовий мох, мармурову бересту і стебла

Осінній виріб порадує око навіть при перегляді фотографій, адже процес створення – це і розвиток фантазії, дрібної моторики та самореалізації творчої особистості.

  • Але матеріал потрібно не лише зібрати, а й правильно його підготувати.
  • Осінні дні бувають не тільки сухими та сонячними.
  • Дощі та бруд впливають на якість заготовок, тому все, що готується для подальшої роботи, потрібно відмити, розправити та просушити.

Обов’язково слід враховувати специфічні властивості органіки – квіти, трава та листя при висиханні скушкіруються, тому їх традиційно сушать під пресом, наприклад, у старих газетах під вантажем або у книгах.















Нанизані на гілку плоди горобини висохнуть при природній кімнатній температурі, але з намистами з шипшини це не вийде – такі ягоди зазнають гниття.

Творчі рішення для виробів

Осінні вироби – це в основному дитяче заняття. Спочатку малюки займаються творчістю під керівництвом дорослих (батьки, вихователі дитячого садка), потім процес стає спільним, а надалі самостійним.

У деяких людей улюблене дитяче заняття стає надалі й професійною діяльністю – про це свідчать численні студії флористики та дизайну.

  • Під час виготовлення виробів дитяча фантазія та уява розвертаються на всю ширину, захоплюючи і приносячи радість, привчаючи до посидючості, розвиваючи творчий початок.
  • Дівчата з величезним задоволенням плетуть вінки з квітів та різнобарвного листя, нанизують намисто для себе, мами та ляльок. З захопленням займаються упорядкуванням осінньої композиції, створюють гірлянди з шишок і виготовляють красиві свічки з луговими травами, ягодами, квітами та різноманітним листям.

Хлопчакам також є багато варіантів для освоєння навичок та застосування своїх умінь.Вони із захопленням майструють будиночки з берести для казкових лісовиків, рамочки для фото з кори дерев, картини з осіннього листя, кораблики зі шкаралупи горіхів та багато іншого.

Все це не тільки прикрашає дозвілля, але й дозволяє батькам з користю для справи провести час із дітьми, допомагаючи їм розвивати у собі творчу особистість.

Осінні вироби для маленьких дітей

Традиційно у кожному дитячому садку восени з дітьми проводяться заняття, на яких малюки виготовляють вироби із сезонного природного матеріалу.














Це не просто захоплююче заняття, а й серйозний педагогічний процес, спрямований на розвиток дрібної моторики, реалізації фантазій, розвиток творчості, а також спілкування в колективі, концентрація уваги та усидливість.

Якщо батьки бачать, що дитина захоплена цим процесом, то продовжують виготовляти вироби будинку, набираючи на прогулянках з дітьми різноманітний підніжний матеріал.

Чим молодші діти, тим менше вимог до їх витворів.Найменші виготовляють прості аплікації, використовуючи висушене листя та насіння. Малюки із захопленням створюють фігурки, комбінуючи шишки та пластилін, жолуді та клей. Також у них добре виходять нескладні картини із соломи, барвисті гірлянди з листя та квітів.

Можна заздалегідь зобразити на картоні ескіз майбутньої картини, або схематично намітити, куди приклеїти квіти, а куди – траву та листя.

  • Якщо кілька листочків укласти особливим чином, то вийде цікава аплікація, що зображає рибку, кораблик, кішечку та зайчика, будиночок та сонечко.
  • Творчий процес легко перетворюється на гру, в якій із задоволенням беруть участь і дорослі члени сім’ї, вгадуючи образ майбутнього звірятка, визначаючи несподівані подібності та повністю занурюючись у чарівний світ фантазій!
  • З шишок, каштанів і жолудів виходять забавні чоловічки, їжачки, павуки та казкові лісовики, домовики та лісовики. Створені своїми руками «злісні» персонажі допоможуть надалі долати страхи.

Якщо дитина вже освоїв роботу з голками та ножицями, то вона може виготовляти складніші композиції, вирізуючи тканину, папір та комбінуючи їх із дарами природи. Нитка з голкою – чудовий спосіб нанизати плоди горобини та подарувати мамі багряні намисто.

Осінні вироби до школи або садка

Отримують гарні навички на уроках праці, тому можуть докласти всіх своїх умінь, даючи простір своїм здібностям, не обмежуючись простими аплікаціями. А конкурс на найкращий виріб дасть можливість розвернутися уяві!















Особливо це проявляється у виробах з підсушеного моху, листя, гілочок та багато іншого. Візьміть кришку від взуттєвої коробки і створіть цілу лісову галявину.

Основна поверхня викладається мохом, а на ньому вже можна споруджувати будиночки з кори, огорожу з хмизу, дерева з гілочок та безліч звірят і казкових персонажів із шишок, жолудів та горіхової шкаралупи.

  • А якими красивими виходять кораблики з кори дерева чи берести. Вітрила можна виготовити з тканини або навіть із листя! До речі, листя можна заздалегідь висушувати у вигнутій формі, обернувши на банці.
  • Також можна спорудити лісовий будиночок і колодязь із гілок, скріплюючи їх клеєм, наприклад, ПВА. Дах може бути зроблений з берести, а на ній гніздо для лелек їх тоненьких гілочок або соломи.
  • Гарно виглядає і дах з листочків, що нагадує черепицю. Не зайвою буде і цегляна труба, виготовлена ​​з пластиліну або розфарбованого картону.
  • На ґанку лісової хатинки посадити милого будинкового, а навколо створити ландшафтний дизайн із грибочками, кущиками, квіточками та звірятками.

Природний матеріал можна поєднувати з папером, текстилем. Скріплювати клеєм, пластиліном або полімерною глиною.

Свято осені, наповнене свободою творчості, може тривати кілька тижнів і залишить про себе найкращі спогади про безтурботне дитинство, наповнене чарами та казковим світом фантазій!

Фото осінніх виробів