Виріб Дід Мороз: проста інструкція зі створення своїми руками обємної вироби або аплікації у вигляді Діда Мороза

Дитинство – той щасливий час, коли чекаєш Новий рік з особливим передчуттям чарівництва, віриш у Діда Мороза і з нетерпінням чекаєш на подарунки…

А також це той вік, коли дитина набуває навичок та вмінь, розвиває дрібну моторику та відкриває в собі творчі здібності, створюючи різні унікальні вироби: простенькі аплікації, іграшки чи складні композиції.

Вироби майструють своїми руками для прикраси будинку, у подарунок друзям та родичам, а також для участі у конкурсах у дитячому садку та школі.




















Дід Мороз на папері

Папір є найпростішим і найдоступнішим матеріалом для творчості.

  • Маленьким дітлахам цікаво малювати олівцями, фломастерами та фарбами, створюючи барвисті картинки та своє бачення казкових персонажів.
  • Вони заповнюють кольором готові шаблони в книжках-розмальовках або на роздрукованих чорно-білих аркушах, з великим задоволенням малюють «з нуля» на альбомних аркушах.
  • Після освоєння роботи з ножицями та клеєм діти створюють аплікації з ялинкою, іграшками, казковими персонажами.
  • Старші діти створюють складніші паперові конструкції, наприклад, орігамі.

Така творчість вимагає акуратності та посидючості, а від приголомшливого результату приходять у захват, як самі діти, так і батьки, вихователі та вчителі.

Вибирайте техніку будь-якого ступеня складності та допоможіть своєму синові та дочці створити свій шедевр.

Аплікація Дід Мороз

Дуже красиво виходить Дід Мороз, виконаний у техніці аплікації. Щоб спростити процес для початківців, спочатку підберіть картинку та роздрукуйте її на чорно-білому принтері, щоб вирізати з неї деталі, використовуючи як шаблон.






Можна роздрукувати 2 однакові малюнки – один використовувати як основу (щоб не заплутатися, куди якусь деталь приклеювати), а другий – для вирізування деталей, їх розфарбовування та приклеювання.

  1. Так, можна просто прикрасити чорно-білу заготівлю, але в цьому випадку дитина не навчиться акуратно вирізати фігури, розподіляти їх за основним тлом і старанно приклеювати всі елементи композиції.
  2. Як основу можна взяти щільний картон білого або блакитного фону.
  3. Шубу, шапку, рукавиці та мішок з подарунками вирізають із паперу червоного кольору. Пояс на шубу можна виконати із червоного або білого паперу.
  4. Борода, вуса, брови, галявина шуби, шапки та рукавиць – з білого паперу або для об’ємності можна вирізати деталі та смужки з ватних дисків.
  5. Обличчя можна залишити білим (або вирізати з білого паперу у випадку, якщо основне тло виконане з блакитного кольору), можна злегка підфарбувати рожевим або бежевим відтінком.
  6. Прикрасьте шапку, шубу, рукавиці та мішок з подарунками вирізаними білими зірками (можна використовувати різнокольорову фольгу), ажурними сніжинками, намистинками або кружечками, зробленими за допомогою дірокола. Блестки або нарізаний дощ додасть яскравості та святковості композиції.
  7. Аплікацію можна виконувати з паперу або текстилю, наприклад, з фетру. Це додасть картині реалістичності та навчить дитину використовувати у роботі різний матеріал.

Аплікації можна повісити на гірлянди, стіни, шафи або як прикрасу на ялинку. А двосторонній виріб, повішений на вікно, підніматиме настрій не тільки всім домашнім, а й перехожим на вулиці, пташкам і упряжці оленів та Діду Морозу, що мчать по небу!

Паперові гірлянди

Дуже гарно виглядає будинок, на стінах або поперек кімнати якого (над стелею) розвішані яскраві гірлянди.

  • Можна використовувати готовий кольоровий папір або розфарбувати білі аркуші самостійно.
  • Наріжте однакові смужки будь-якого відповідного розміру, наприклад довжиною 15 см та шириною 2-3 см.
  • Кінці першої смужки злийте між собою, щоб вийшло кільце, а потім вставляйте в нього нові смужки (ланки ланцюга), чергуючи кольори, щоб вийшов ланцюжок кілець.

Якщо творчістю займаються кілька людей, то кожен може створювати свій відрізок (свою частину) гірлянди, а потім поєднати їх між собою.

Незвичайна гірлянда

Дуже оригінально виглядає вітальна гірлянда.

  • Повісьте на стіну довгу нитку (можна використовувати міцну «дощ»).
  • Потому почергово малюйте або вирізайте різнокольорові літери З НОВИМ РОКОМ!
  • І за окремі нитки прикріплюйте їх на основну нитку.

Щоб слова не зливалися в одне, розбавляйте їх картинками. А краще малюнками Діда Мороза, Снігуроньки, ошатної ялинки.

Намальовані літери можна покрити блискітками, а на основну нитку повісити дощі, і тоді вітальна гірлянда засяє при світлі різнокольорових новорічних вогнів!

Фігури Діда Мороза з паперових конусів

Для виробу можна взяти готову втулку із щільного картону, або зробити паперовий конус самостійно.

  1. Візьміть кольоровий папір червоного кольору або розмалюйте аркуш фарбою самостійно. Накресліть коло (обведіть круглу тарілку) та виріжте заготовку. На вивороті проведіть 2 діагоналі (можна скласти коло по ширині і висоті) так, щоб вийшло 4 частини, одну з яких виріжте.
  2. З решти 3-х чвертей сформуйте конус і приклейте його краї – це буде основа майбутньої фігури Діда Мороза.
  3. З бежевого паперу виріжте півколо – це буде обличчя, приклейте його на червоний конус.
  4. Візьміть білий папір, який відповідає розміру майбутньої бороди і виріжте трапецію. Починайте вирізати знизу (з широкої частини) паралельні смужки, не доходячи до верхнього краю (зовсім не відрізайте!). Це майбутні «пасма» бороди. Їх можна для краси завивати, наприклад, намотавши на олівець.
  5. За допомогою клею зафіксуйте бороду, вирізані з білого паперу вуса та білу смугу поверх обличчя (узлісок шапки).
  6. Очі та ніс можна намалювати фарбами, маркером або фломастером.
  7. Зліпіть невелику кульку з червоного пластиліну і закріпіть ніс на обличчі.
  8. Фігура казкового персонажа буде більш ошатною, якщо на червону шубу вирізати і приклеїти білі рукавиці та безліч ажурних сніжинок або зірок.

Таку фігуру можна ставити під ялинку і ставити на стіл, а можна і підвісити як прикрасу. Для цього візьміть декоративну нитку або нешироку атласну стрічку, сформувавши петлю.

Протягніть її зсередини конуса через його верхній гострий кінець (зробивши невеликий акуратний отвір), а щоб петля не випадала, зафіксуйте вузлик усередині конуса пластиліном, клеєм або скотчем.

Фігура Діда Мороза виходить об’ємною, яскравою, красивою і, головне, зробленою своїми силами.

Дід Мороз своїми руками (покрокова інструкція)

Для виготовлення Діда Мороза, Снігуроньки, ялинки та різних звірят можна використовувати пластилін або солоне тісто.








Можна компонувати використовувані матеріали, наприклад, фігурка із пластиліну, борода із ватних дисків, а мішок із подарунками виконати з червоного клаптя тканини. А до інших рук прикріпити гілочку справжньої ялинки (її можна покрити лаком).

  • Матеріали пластичні, набувають різної форми, дуже добре розвивають дрібну моторику, масажуючи пальці рук і створюючи єдині у світі унікальні вироби.
  • Пластилін продається в магазині, а ось зробити тісто своїми руками ще цікавішим. Найпростіше – склянку борошна змішати зі склянкою солі, додати півсклянки води і все добре вимісити.
  • Щоб вийшло різнокольорове, пофарбуйте його одразу, розділивши на частини.
  • Найбільша частина знадобиться для червоного тіста, меншого білого, і зовсім трохи рожевого для обличчя. Тісто чорного кольору потрібно невелике – для очей.

Як пофарбувати? Розкотіть частину тіста в коржик, додайте харчовий барвник або фарби і добре помістіть до однорідної маси.

Іншим варіантом є виготовлення виробу з тіста без кольору, а потім розфарбувати готову фігуру.

  1. Лепити можна з об’ємної маси, а можна використовувати заготовки зі зім’ятої фольги або щільного картону (збудувати конус, щоб потім обліпити його пластичним матеріалом).
  2. Починати треба з тулуба – червоної шуби, додаючи голову, руки та інші деталі. Для скріплення окремих деталей (рукави до шуби, голову до тулуба) використовуйте воду або навіть зубочистки, щоб міцніше трималися.
  3. Дітям дуже подобається ліпити, поступово додаючи елементи та створюючи закінчений образ.
  4. З незабарвленого тіста скачати кульку, сформувати її у формі голови. На передній частині зміцнити матеріал родового кольору (обличчя), додаючи шапку, брови, бороду та вуса. Ніс та очі – з маленьких кульок відповідного кольору. Шапка, звичайно, червоного кольору.
  5. До речі, бороду, вуса, волосся та білу галявину для шуби, шапки та рукавиць можна зробити зі стружки тіста (попередньо трохи заморозивши його в холодильнику та натерши на тертці).
  6. Або комір, відвороти шапки та рукавиць зробити з білих ковбасок тіста.
  7. По низу червоної шуби, на рукавиці та мішок з подарунками можна наліпити маленькі білі кульки – сніжинки. Для прикріплення дрібних деталей або розгладження фігури поставте поруч ємність із водою та змочуйте пальці рук.
  8. Готовий виріб висушують при кімнатній температурі, можливо, знадобиться кілька днів.Прискорити процес можна в духовці, температура повинна бути невелика, краще відкрити дверцята, щоб не спалити новорічний шедевр. За часом це займе 1-2 години.

Робіть вироби спільно з дітьми щороку, поступово ускладнюючи завдання та застосовуючи різну техніку. Це не тільки розвиває творчий початок у дітей, а й формує у них необхідні навички та здібності.

Також це час плідного спілкування з дітьми, обговорення процесу вироблення, побудови планів. Вибирайте будь-який виріб та із захопленням створюйте прикраси для свого будинку, подарунки друзям та родичам, неповторні шедеври на виставки та конкурси.

Фото виробів Дід Мороз