Військові вироби до школи та дитячого садка: покроковий майстер-клас з виготовлення цікавих виробів на військову тематику, 150 фото

Вироби чудово впливають на розвиток дрібної моторики, дуже часто їх використовують як складовий елемент комплексної програми реабілітації, тому що вони, до того ж, чудово розвивають творче мислення людини.

Вироби також використовуються в освітній програмі шкіл, у початкових класах їм приділяють чимало уваги на уроках праці. Однак і в дорослому житті вони мають чимало застосувань, можуть мати утилітарну або декоративну функцію.

Розглянемо кілька можливих варіантів військових виробів, які зможе зробити кожен.





  • Складні вироби на військову тематику

    • Матеріали та особливості
  • Рекомендації
  • Фото військових виробів
  • Прості військові вироби до школи або садка

    До простих проектів варто віднести вироби, які є орігамі або щось схоже. Зробити їх можна лише за 10-15 хвилин. Такі предмети мають більше розвивальне призначення, допомагають освоювати орігамі як мистецтво.

    Трохи складніше створювати об’ємні фігури з окремих частин. Варто відзначити, що вироб може бути виконаний практично з будь-яких матеріалів, все залежить від фантазії людини.







    Вироблення танк

    Зробити такий виріб не складно, насамперед потрібно визначитися з розміром. Найпростіше створювати маленькі танки, тому що як основа для них можна використовувати сірникові коробки.

    Для цього також знадобиться:

    • Ножиці
    • Стержень від кулькової ручки
    • Клей
    • Фарби
    • Картон














    Покрокова інструкція створення виробу

    Насамперед необхідно створити основу корпусу. Для цього потрібно взяти сірникову коробку, розташувати її для подальшої роботи, тобто покласти її тією стороною догори, на якій розміщуватиметься вежа. Далі потрібно визначити середину і зробити точку за допомогою ручки або олівця.

    1. Ця точка необхідна для створення кріплення, на якому встановлюватиметься вежа з можливістю повороту.
    2. Вежа створюється з картону, вона може бути квадратною, трикутною, фактично будь-якої форми, яку тільки можна уявити.
    3. Коли вежа буде склеєна, на нижній її частині потрібно також поставити крапку рівно посередині.
    4. Далі потрібно взяти стрижень від кулькової ручки, відрізати порожню частину, вона знадобиться для створення кріплення вежі та дула основної зброї.
    5. За допомогою голки великого діаметру потрібно зробити отвори в сірниковій коробці та вежі.
    6. Далі, потрібно відрізати частину стрижня невеликої довжини для кріплення, вставити в нижню частину вежі та проклеїти, щоб він надійно закріпився.
    7. Коли клей висохне, вежу можна встановлювати на корпус майбутнього танка.

    Отже, основна частина вже виготовлена. Тепер потрібно на вежі встановити дуло основної зброї. Для цього на фронтовій частині потрібно зробити позначку на тому місці, де буде дуло. За допомогою голки зробити отвір та помістити в нього стрижень від ручки потрібної довжини, надійно приклеївши.

    • Залишається тільки зробити траки та ковзанки. Гусениці робляться дуже просто, з тонкого картону потрібно вирізати дві тонкі смужки та замкнути їх, таким чином отримавши 2 замкнуті кола.
    • Далі ці кола потрібно злегка стиснути, щоб вони утворили плескатий овал, підкоригувати їх під розміри корпусу танка і приклеїти. Не варто забувати про верхню частину корпусу, розташовану над траками.
    • Для цього знімається вежа, вирізається листок картону, чия площа перевищує площу коробки з боків рівно на ширину траків. Цей лист наклеюється зверху, в ньому також робиться отвір, в який потім встановлюється башта.
    • Котки робляться максимально просто, потрібно зробити по 4 маленькі кола на кожну сторону, розмістити їх усередині траків за допомогою клею.

    Готовий виріб залишається лише пофарбувати в потрібний колір і нанести розпізнавальні знаки за бажання. Легкий колекційний виріб, який під силу кожному.






    Складні вироби на військову тематику

    Під цим визначенням варто розуміти, як правило, масштабні проекти, що складаються з великої кількості елементів високої деталізації з повною функціональністю. Як приклад, розглянемо модель пістолета Макарова, зробленого з паперу.

    Матеріали та особливості

    Для того, щоб зробити такий виріб, не потрібно самостійно створювати креслення. Достатньо завантажити розгортку з інтернету. Однак для її правильного читання та друку знадобиться спеціалізована програма роботи з файлами подібного типу. Все, що залишиться користувачеві, завантажити та роздрукувати розгортку.






    Далі необхідно вирізати кожну окрему частину та склеювати її, формуючи таким чином частини майбутнього пістолета.

    Рекомендується наклеювати листи роздрукованої розгортки на щільний, не гофрований картон. Так буде простіше працювати з деталями і при цьому сама виріб вийде якісніше.

    Окрім цього знадобиться:

    • Ножиці
    • Канцелярський ніж
    • Лінійка
    • Клей
    • Грунтівка
    • Фарба в балончиках




    Після того, як усі деталі будуть вирізані та склеєні, потрібно починати їхню остаточну обробку. З цією метою використовується ґрунтовка.

    1. Вона дозволяє зробити картонні деталі твердими, що значно покращує тактильні відчуття і якість виробу.
    2. Перед нанесенням деталі додатково обклеюються 1-2 шарами тонкого, газетного паперу, щоб грунтовка лягла рівно і надійно на шорсткувату паперову поверхню.
    3. Після того, як вона висохне, проводиться шліфування та вибивання різних стиків, насічок, штампів тощо. Після цього деталі фарбуються із балончиків у потрібний колір.





    Після повного висихання вони збираються в єдину конструкцію. Крім того, знадобиться пара пружин, одна велика для поворотного механізму затворної рами, друга менша для подачі патронів в обоймі.

    Рекомендації

    Під час роботи зі складними проектами потрібно чітко дотримуватися супутніх інструкцій, тому що великий ризик зробити серйозну помилку, яка може зіпсувати весь виріб.

    Також не рекомендується економити на матеріалах, особливо оздоблювальних, оскільки від них залежить зовнішній вигляд підсумкового виробу.

    Готові вироби можна використовувати як декоративні елементи в інтер’єрі, з них можна зробити повноцінну міні-виставку у певному куточку будинку. Такий підхід додасть інтер’єру унікальності.

    Фото військових виробів