Подарунки з дерева: 140 фото-прикладів красивих сувенірів з дерева для чоловіків, жінок, дітей, на весілля, ювілей та Новий рік

Дерево – унікальний витвір природи. Це лагідний будинок для тварин та птахів, захищений висотою та могутніми гілками. Воно забезпечує людей їжею, киснем, приємною прохолодою. Дерево – джерело тепла, поживних речовин для ґрунту, універсальний будівельний та оздоблювальний матеріал.

М’яка деревина – чудова сировина для невтомних умілих рук та творчої фантазії художників, скульпторів, звичайних людей, які вміють бачити прекрасне, не лінуються створювати неповторні вироби для прикраси свого та життя інших людей.

Особливості дерев’яних подарунків

З дерев’яними виробами, обробкою з дерева будинок стає більш теплим, затишним. Деревина приємна на дотик, заспокоює та утихомирює.

Для неї характерні теплі відтінки колірної гами:

 • Жовті,
 • Помаранчеві
 • Кавові,
 • Коричневі
 • Червоні,
 • Бордові.

Оточена такими відтінками людина заспокоюється, підживлюється бадьорістю, енергією, самовідновлюється. До нього повертається життєва сила, впевненість та цілеспрямованість.

Коліри деревних порід благотворно впливають на нервову систему, створюють настрій комфорту та захищеності, сприяють повноцінному відпочинку, одужанню при хворобах. Допомагає покращити здоров’я та пахощі дерева.

Аромати багатьох порід мають зцілюючу дію. Хвойні дерева виробляють фітонциди, тому цілющий аромат соснової деревини має протизапальні властивості, знезаражує, зменшує кількість цвілі, паразитів, уповільнює процеси гниття, регулює вологість у приміщенні.

Види подарунків з дерева

Сонячна, з янтарними відтінками меблі з сосни створює радісний настрій, заспокоює та надихає. М’яка, світла, блискуча липа – чудовий матеріал для виготовлення сувенірів, дерев’яних скульптур, посуду, внутрішніх оздоблювальних матеріалів.

У давнину з лику липи плели постоли або личаки.

 • Деревина липи стійка до вологи, не вбирає тепло, рівна, не розтріскується, тому вироби з неї якісні, міцні, довговічні.
 • З сосни, липи виготовляють різьблені меблі. Виходять предмети гарного світлого, бурштинового відтінку.
 • Захоплюють красою, міцністю темніші вироби з дуба. Зробити їх складніше через високу щільність матеріалу.

Дерев’яні справи майстри створюють предмети мистецтва з мармурової деревини камфорного дерева, червоної — кров’яного, унікальний лимонний відтінок у деревини барбарису, тілесно-рожевий біля груші. Гарні та незвичайні комбінації різних порід.


Цінні породи дерева для сувенірів

Унікальні предмети інтер’єру та декору з деревини червоного дерева, венге – африканського конголезького палісандра. Це цінні породи дерев, предмети з яких (візитниця, підставка для смартфона, календар, дерево з листям з дорогоцінного каміння) можуть стати талісманами для достатку, успіху.

 • Деревина венге має незвичайний колір: Чим старша рослина, тим темніша її стовбур.
 • На спилі венге видно рідкісну кольорову гаму: Молоді світлі підкорні тони, схожі на колір дуба, а до середини – майже чорні з сіро-коричневими відтінками.

При цьому помітні блискучі золоті прожилки. Круглі спилки дерев, що своєрідно відображають їхню біографію, вже самі по собі диво природи.

З них складають чудові візерунки, картини. Ними можна прикрашати не лише будинок, а й присадибну ділянку. Це виглядає чудово.

Рідкісні екзотичні подарунки з дерева

На багатьох деревах ростуть або утворюються незвичайні плоди, шишки, капи (нарости). Наприклад, у корейської ялини бордово-малинові шишки, а у корейської ялиці вони коричнево-сині.

 • Самі злегка прикрашені тасьмою або блискітками шишки та вироби з них можуть бути чудовим пам’ятним подарунком.
 • Незвичайні шишки і в наших ялиці, кедра, інших хвойних.
 • Вони – чудове доповнення різних композицій.
 • Не тільки мармуровою деревиною, а й капами хитромудрої форми дивує вічнозелене камфорне дерево.
 • Його нарости – майже готові сувеніри. Таким рідкісним подарункам багато хто був би раді.

З повною силою природа втілила свою фантазію у банксії. Стручки банксії теж самі собою унікальний сувенір. З них виготовляють вази, інші предмети декору і навіть прикраси.

Унікальні дерев’яні подарунки

Унікальні витвори дарують людям не лише екзотичні рослини. Творче світогляд любителів природи, грибників дозволяє під час кожного походу за грибами, ягодами або лікарськими рослинами принести додому незвичайні корчі.

 • Є справжні готові скульптури з формами людей, птахів, тварин і просто цікаві на вигляд, кольори.
 • Корневі пеньки можуть перетворитися в основу для ексклюзивних композицій або навіть меблів (столиків під склом, незвичайних стільчиків, підставок під квіти).

Такий предмет інтер’єру сміливо змагається з дорогими, придбаними в магазині.

Способи виготовлення дерев’яних подарунків

Звичайна дошка може стати картиною, оформленою за допомогою випалювача або інструментів для різьблення по дереву. За допомогою лобзика їй можна надати певної форми.

З пластичних гілок верби, лику (луб або підкір липи, в’яза, верби) цікаво виготовити плетені вази, кашпо, посуд для фруктів, кошики та багато іншого.

Дерев’яні подарунки для дітей

Дітей радують дерев’яні кубики з літерами, цифрами, епізодами казок, з яких потрібно зібрати сюжет.

 • Кубики корисні для тактильного та розумового розвитку.
 • Нескладно виготовити дерев’яні пірамідки, цятки.
 • Дуже гарні шахи, шашки, нарди ручної роботи, дорожні шахи з плоскими фігурками та ігровою дошкою з прорізами для них.
 • Дітям дуже подобаються дерев’яні фігурки тварин, ляльки. Ними можна грати на вулиці, легко мити, забираючи до приміщення.

Діти самі із задоволенням готують подарунки з дерева своїм рідним. Школярі чудово справляються з випалювачем, ручним лобзиком та з гордістю підносять у сімейні свята свої вироби.

Незвичайні та смішні подарунки

З дерева виготовляють незвичайні, смішні, але функціональні подарунки: метелик, окуляри, пачка для цигарок. Спилки великих дерев стають полотном для найкрасивіших картин з дорогоцінного каміння, випалювання, основою для настінних панно, різьблення та тиснення.

Дерев’яні сувеніри до свят

На свята народні умільці виготовляють гострі фігурки.

 • Наприклад, до Різдва – вертеп, ялинки та різноманітні прикраси для них;
 • До Великодня – дерев’яні пасхальні яйця або крашанки з яскравими різноманітними візерунками.

Чудові подарунки – великодні яйця на підставках різних розмірів. На них завдають навіть сюжетні та картини природи. За своєю красою такі сувеніри нагадують яйця Фаберже.

Неповторні вироби з дерева, виконані столярами, майстрами-аматорами. Починаючи від кухонного дерев’яного приладдя, закінчуючи унікальними меблями ручної роботи з ажурними хитромудрими візерунками, що нагадує придворний шик стародавніх часів – кожен предмет є ексклюзивною цінністю, що постійно радує свого щасливого власника.

Фото подарунків із дерева