Декор годинника – вчимося створювати унікальний дизайн для настінного годинника (130 фото). Поради, як прикрасити своїми руками

Декор годинника в техніці кракелюр

Коли використання декупажні серветки здається нудним, то ускладнити результат допоможе ефект старовини за допомогою спеціального лаку. Він після нанесення утворює на поверхні численні тріщини різного розміру.

Матеріали для декору

Що потрібно для роботи? Для цього використовують:

  • Декупажна серветка з вінтажним зображенням;
  • Товсту кисть для нанесення лаку;
  • Наждачний папір;
  • Ножиці;
  • Шаблон метелика;
  • Декорації у вигляді страз та намистин;
  • Клей ПВА;
  • Тонке мереживо.

Покрокова інструкція декору

Попередньо поверхня годинника обробляє наждачним папером, що дозволяє створити ідеально рівну площину. Крім цього, вона дозволить позбутися попереднього декору.

Тепер всю площу годинника необхідно обробити знежирювачем. Для цього скористаємось спиртом або спеціальним складом. Для рівномірного розподілу рідини скористаємося м’якою тканиною.

  1. Переходимо до оформлення циферблату. Поверхню забарвлюємо акриловою фарбою темного відтінку. На ній тріщини виглядатимуть яскравіше і виразніше.
  2. Для рівномірного тону в середньому знадобиться від 2 до 3 шарів. Для роботи краще використовувати губку. Вона не утворює чітких граней та ліній.
  3. Приклеюємо тонке мереживо за допомогою ПВА. Щоб декор щільно закріпився знадобитися два шари. Час сушіння кожного складає 20 хвилин.
  4. За допомогою акрилової фарби світлого відтінку можна нанести написи, орнамент або композицію з геометричних візерунків.
  5. Зі щільного паперу вирізаємо метеликів, яких фіксуватимемо на поверхню циферблату.
  6. Тепер покриваємо всю площу кракелюрним лаком. Щоб ефект вийшов виразним, знадобиться 3 щільних шари.

Завершальним етапом буде встановлення стрілок, годинникового механізму та паперових метеликів. Поверхню крил вкриваємо лаком.

Голову, тіло та хвіст комахи оформляємо бусинами та стразами. На фото зображено готовий результат.