Декор батареї: незвичайні приклади, як красиво в кімнаті закрити та сховати декоративним екраном радіатор опалення

Найчастіше батареї не вписуються в атмосферу приміщення, але відмовлятися від них в умовах клімату нашої країни – нерозумно. Іноді допомагає заміна старих моделей на нові, але вона зовсім незначно впливає на естетику приміщення.

Безумовно, сучасні алюмінієві радіатори виглядають привабливіше, ніж чавунні батареї «гармошкою», але все ж таки їх складно назвати прикрасою інтер’єру. А якщо «включити» фантазію, то навіть самий непоказний опалювальний прилад можна перетворити на арт-об’єкт.

 • Фото декору батареї
 • Покупка декоративного екрану

  Найпростіше рішення – купити в магазині декоративний екран, а при доповненні його бічними стінками вийде короб, який дозволить «подарувати» батареї ще одну функцію: полички для книг або дорогих серцю сувенірів.

  Довідка: Не треба боятися, що після встановлення екрана в кімнаті стане прохолодніше, оскільки металеві або дерев’яні моделі добре пропускають тепле повітря.

  У продажу є різноманітні варіанти: решітки, панелі, накладки – одні просто навішуються на батарею, інші потребують складнішого монтажу.


  Якщо радіатор розташований під вікном, його можна закрити ґратами від підлоги до підвіконня, а сам підвіконня використовувати як місце для читання.

  • Радіатор, встановлений біля холодної стіни, що не має вікна, можна вдало обіграти: закрити екраном, доповнити консоллю, над якою повісити дзеркало.
  • Інша ідея – перетворити на книжкову шафу або вітрину для посуду з нижніми стулками з екранів.

  Готові моделі завжди можна змінити. Наприклад, на дерев’яні ґрати прикріпити гачки, силуетні фігури з фанери, перефарбувати.