Декор карнизу: огляд сучасних варіантів оформлення та дизайну. Правила вибору кольору та матеріалу елементів декору (105 фото)

Віконні штори служать прикрасою кімнати. Краса тканини, драпірування, підхоплення на магнітах або зав’язках викликають лише позитивні емоції.

Карниз для кріплення штор теж потребує декору. Деякі деталі можна купити в магазині, інші нескладно зробити своїми руками.









Шпалери та плівка для декору карнизу

Оклеювання карнизу шпалерами в колір стін або штор привнесе різноманітність у набридлий інтер’єр. Техніка декупажу за допомогою паперових серветок стала модним трендом.

По закінченні процесу важливо нанести лак на деталі після висихання покриття. Тоді декор прослужить довго та не втратить привабливості.

Як прикраси також підходять тюль, стрічки, ажурні тканини. А намистинки, стрази, бісер, гудзики, підібрані в тон покриття, доповнять незвичайний декор.

Швидким і зручним способом декорування карниза вважається нанесення плівки, що самоклеїться. Таке покриття має низку переваг.Плівка

  • Різноподібна за кольорами та візерунками;
  • Одразу готова до нанесення;
  • Легко приклеюється до будь-яких гладких поверхонь;
  • Влагостійка;
  • Довго служить.

Надалі плівку можна зняти та замінити на інший колір. Це один із найпростіших та найбюджетніших варіантів прикраси карниза.

Бленда

Ламбрекеном називають складне драпірування по краю карниза, яке доповнює дизайн штор і привертає увагу своєю пишністю. Ламбрекен надає завершеності оформленню віконного отвору. Професійне створення ламбрекену не всім по кишені. Замінити ламбрекен легко простими бюджетними способами.

  • Розмаїти кімнату і закрити елементи штор можна блендою або декоративною стрічкою.
  • Такий декор удосталь продається в магазинах штор.
  • є пластиковими рулонами, що імітують дерев’яну текстуру, різьблення або орнаменти.
  • Вони закривають карниз та верхню частину штор з гачками та затискачами.

Розмаїття кольорів, пропонованих продавцями, дозволяє підібрати прикрасу до будь-якого стилю та дизайну.

Створити декоративне покриття нескладно самому. Виготовлення своїми руками має на увазі пошиття стрічки з тканини. Бленда у колір штор вважається класичним прийомом. Доповненням до прикраси будуть мережива, тасьма, банти, акуратно підібрані за кольором та текстурою до решти текстилю у приміщенні.

Для класичних інтер’єрів підходять бахрома, кисті, помпони, плетена облямівка. Вони купуються у спеціалізованих магазинах або збираються своїми руками із залишків ниток.









Фарбування карниза

Однотонні карнизи дерев’яні, металеві або пластикові перефарбовують в інші яскраві тони. Підбирати відтінки можна у колір штор або шпалер.

  • Можливий вибір колора на контрасті, фарбування поздовжніми смужками, окремими ділянками по колу або складним орнаментом з використанням геометричних фігур.
  • Все залежить від художніх талантів та смаку господаря квартири. Набридлий колор легко перефарбовується в інший за першим бажанням.

У дитячій кімнаті дитині буде цікаво провести творчий експеримент та розмалювати карниз акриловими фарбами.

Така робота надовго запам’ятається дитині. Він з гордістю згадуватиме свій внесок у ремонт своєї кімнати. А невдалу спробу завжди можна ліквідувати, перефарбувавши карниз в один колір.






Оплетення карниза

Класичною окрасою карнизу традиційно служать гірлянди зі штучних квітів. Вони можуть розташовуватися по всій довжині вікна або звисати на всі боки. Квіти бажано підбирати неяскраві та не надто великі, щоб акцентувати увагу на красі штор, а не на другорядних деталях інтер’єру.

Набридлу гірлянду можна швидко зняти або замінити на нову, більш сучасну. Магазини пропонують широкий асортимент штучних кольорів. Можна зробити авторську композицію із кольорового паперу та картону своїми руками. Тут треба проявити фантазію та усидливість.

До уваги. Небажано перевантажувати карниз яскравими деталями. Інакше надлишок прикрас призведе до негативного ефекту, дратуватиме.Краще попередньо порадитись із досвідченим дизайнером чи художником, а потім втілювати задумане.

  • Круглі металеві або дерев’яні карнизи можна обплести джгутом, шнуром, шпагатом або кольоровою вовняною щільною ниткою.
  • Головне, щоб нитка була гладкою і не ускладнювала процес відкривання-закривання штор.
  • Комбінування відтінків ниток дозволяє створювати неповторні візерунки на гардині.
  • Атласна кольорова стрічка також стане декором для карниза.

Якщо є сумніви у своїх вміннях, то в магазинах представлений величезний вибір прикрас та оригінальних деталей для дому.

Незвичайно виглядають зав’язки замість затискачів та кілець, якими зазвичай штори кріпляться до карнизу. Зав’язки у вигляді тканинних ремінців, що охопили поперечину, спускаються по складках штор.

Самі ремінці можна зав’язати бантиком чи звичайним вузлом. Вони шиються з тієї ж тканини, що й штори. Іноді як зав’язки використовують мотузку, стрічку або тасьму.

Іграшки для карнизу

Незвичайним варіантом буде прикріплення по краях карнизу фігурок комах, звірят, рослин, казкових персонажів. Закінчення у вигляді іграшки підходить не всім інтер’єрам.

Найпопулярнішими є образи метеликів, сонечок, бабок, пташок. Вони підходять для оформлення будь-яких приміщень: вітальні, їдальні, холу.

  • У дитячій кімнаті тематичні іграшки підбираються за віком, статтю та інтересами дитини.
  • Принцеси, машинки, смешарики – безмежні польоти фантазії допоможуть вибрати фігурки для прикраси кімнати.
  • Такі вироби продаються у відділах іграшок або сувенірів.

Довіряючи вибір іграшки для карниза своїй дитині, ми розвиваємо її смак та дизайнерські здібності.

У спальні на карнизі можуть опинитися сови, годинники або гноми. На кухонній гардині успішно розташовуються ягідки, грибочки та інші тематичні предмети, пов’язані з їжею. Кріпити фігурки можна за допомогою клею, магніту, шнура або спеціальних кліпсів.

Творчий потенціал та креативні рішення кожного з нас втілюються у декорі квартири. Окраса карниза дозволяє створити авторський інтер’єр квартири або будинку своїми руками. Фантазія та натхнення разом із технікою hade made здатні творити справжні дизайнерські чудеса.

Фото декору карнизу