Декор каміна: прості способи та рішення, як створити красивий та оригінальний декор каміна підручними засобами

Каміни стали невід’ємною частиною інтер’єру будинків та квартир. У будинках, лазнях, котеджах викладають із цегли прямі та кутові варіанти джерела тепла. У квартирі практичніше поставити електричне вогнище з дерев’яним, кам’яним та поліуретановим порталом. Камін завжди притягуватиме погляд до себе. Навіть за відсутності додаткового декору.

Але прийнято з незапам’ятних часів прикрашати камін додатковими елементами. Під будь-який дизайн та стиль можна підібрати предмети інтер’єру, які створять приємну атмосферу у домі.















Камінний набір та дровниця

Найпростіший і найвитратніший спосіб обіграти вогнище — поставити поруч набір камінних аксесуарів. Комплект складається з кочерги для помішування дров, совка, волоті для видалення золи та тирси.

Такі набори виконані у різних стилях від класичних чавунних з елементами кування до сталевих лаконічних у мінімалістичному напрямку.Придбати їх можна у магазинах із продажу камінів. До наборів пропонуються легкі переносні дровниці у вигляді кошиків, коробів, сумок із різноманітних матеріалів.

  • Характерно, всі аксесуари підходять як до стандартного дров’яного каміна, так і до електричного побратима. Іноді дровниця займає всю стіну за каміном та нагадує стелаж для зберігання полін. Її можна виготовити з дерев’яних брусків, ЛДСП, металевих стрижнів своїми руками або замовити у професійного майстра.
  • Дрівницю для каміна також вбудовують у стіну поруч із каміном. У цегляній кладці досить зробити нішу завглибшки 300-350 мм. Така глибина буде оптимальною для зберігання полін. Форма ніші вибирається під конкретний інтер’єр: від правильної круглої або квадратної до складної асиметричної.

Необов’язково будувати у стіні спеціальну нішу. Особливо, якщо камін електричний, і дровниця потрібна лише як частина декору. Врятує зроблене своїми руками панно у вигляді тонких спилів полін, наклеєних на темному тлі. Панно не займе багато місця і не вимагатиме фінансових витрат.

Фотографія та посуд

На камінну полицю прийнято ставити фотографії членів сім’ї та дорогих людей. Ряд фоторамок, оформлених в одному стилі, створюють домашній затишок і схильні до приємного проведення часу.

  • Керамічний посуд у вигляді тарілок, вазонів, кашпо знайде своє місце над каміном і доповнить найскладніше дизайнерське рішення.
  • Атмосферні вази всіх розмірів та кольорів з улюбленими квітами можуть стояти як на камінній полиці, так і на підлозі з боків від вогнища.

Важливо. Якщо в сім’ї є діти або домашні тварини, то предмети, що б’ються, бажано не ставити на підлогу, щоб уникнути неприємних наслідків.

Декор для свята

У святкові дні прийнято прикрашати будинок особливим чином. Камінна група не є винятком. Особливе місце посідає камін у святкуванні Нового року. Зимовими вечорами приємно збиратися біля вогню.

  • Камін служить у дні новорічних свят центром веселощів. Прикраса вогнища та камінної полиці мішурою, вінками з ялинових гілок і гірляндами, що світяться, є неодмінним атрибутом святкового декору.
  • Для дітей приємним доповненням до новорічної мішури будуть в’язані шкарпетки для подарунків, розвішані над камінним порталом. Очікування, що Дід Мороз з’явиться саме з камінної труби, теж додає інтриги у дитяче свято.

Камін прикрашають і до Великодня, розставляючи на полиці листівки та стилізований великодній декор. Для дня народження кожного члена сім’ї, або Травневих свят, можна придумати декор під настрій.

Картини або телевізор

Стіна над осередком теж рідко залишається порожньою. Зазвичай порожнечу над порталом заповнюють картинами, панно, рідше килимом, гобеленом. Предмети живопису обирають під загальний стиль приміщення. Або орієнтуються на побажання власника приміщення.

Важливо. Занадто яскравий декор перетягне увагу на себе, залишивши камін осторонь. Тому картини, вази треба обирати обережно з огляду на особливості конкретного інтер’єру.

У квартирі над електричним каміном часто вішають телевізор, який замінює сучасній людині картинну галерею. Якщо виділити стіну над каміном кольоровими шпалерами або фактурним оздобленням, то і без телевізора стіна притягуватиме увагу.

Декор своїми руками

Декор, зроблений своїми руками, займає особливе місце у серці та на камінній полиці. Вироби з дерева, вишивка, тарілки в стилі декупаж, дитячі малюнки та аплікації призначені для загального огляду. Їм саме місце поряд із осередком.

Важливо. Неприпустимо ставити пожежонебезпечні предмети на підлогу навпроти вогнища, поруч із відкритим джерелом вогню. Це є небезпечним для життя.














На камінній полиці розміщують цікаві деталі: декоративні фонтанчики, стильні світильники, свічники. Колекціонери можуть розставити свої раритети над осередком або розвісити їх на стіні.

Статуетки, ляльки, м’які іграшки, вироби, шкатулки, колекції зброї та мініатюрних картин займуть гідне місце поряд з каміном.

Електричний або цегляний камін

  • Електричний осередок, що вставляється в портал, виграє за ціною, обсягом виконаних робіт. Він займає мало місця, безпечний і не забруднює місце сажею. Портал не нагрівається, тому на нього можна ставити матеріали, не побоюючись деформації. Книги, воскові вироби, пластикові предмети будуть у безпеці над електричним каміном.
  • Дров’яний камін обіграти просто за допомогою нескладних оздоблювальних робіт. Достатньо пофарбувати цегляну кладку у новий колір. Підійдуть будь-які відтінки від білого до чорного, залежно від дизайну кімнати.
  • Є спосіб оновити обстановку в кімнаті, закривши цеглу облицювальним матеріалом. Можна обкласти повітропровід плиткою, що імітує кам’яну кладку.Декоративне облицювання оновить зовнішній вигляд каміна і надасть неповторного колориту всьому приміщенню.









Камін сам собою привертає увагу і стає центром, який притягує погляди. Важливо не перестаратися з декоративними елементами. Захаращення каміна вазами, статуетками, фотографіями, керамічними виробами призведе до перевантаження простору деталями.

Фото ідей для декору каміна