Декор каміна: прості способи та рішення, як створити красивий та оригінальний декор каміна підручними засобами

Каміни стали невід’ємною частиною інтер’єру будинків та квартир. У будинках, лазнях, котеджах викладають із цегли прямі та кутові варіанти джерела тепла. У квартирі практичніше поставити електричне вогнище з дерев’яним, кам’яним та поліуретановим порталом. Камін завжди притягуватиме погляд до себе. Навіть за відсутності додаткового декору.

Але прийнято з незапам’ятних часів прикрашати камін додатковими елементами. Під будь-який дизайн та стиль можна підібрати предмети інтер’єру, які створять приємну атмосферу у домі.Камінний набір та дровниця

Найпростіший і найвитратніший спосіб обіграти вогнище — поставити поруч набір камінних аксесуарів. Комплект складається з кочерги для помішування дров, совка, волоті для видалення золи та тирси.

Такі набори виконані у різних стилях від класичних чавунних з елементами кування до сталевих лаконічних у мінімалістичному напрямку.Придбати їх можна у магазинах із продажу камінів. До наборів пропонуються легкі переносні дровниці у вигляді кошиків, коробів, сумок із різноманітних матеріалів.

  • Характерно, всі аксесуари підходять як до стандартного дров’яного каміна, так і до електричного побратима. Іноді дровниця займає всю стіну за каміном та нагадує стелаж для зберігання полін. Її можна виготовити з дерев’яних брусків, ЛДСП, металевих стрижнів своїми руками або замовити у професійного майстра.
  • Дрівницю для каміна також вбудовують у стіну поруч із каміном. У цегляній кладці досить зробити нішу завглибшки 300-350 мм. Така глибина буде оптимальною для зберігання полін. Форма ніші вибирається під конкретний інтер’єр: від правильної круглої або квадратної до складної асиметричної.

Необов’язково будувати у стіні спеціальну нішу. Особливо, якщо камін електричний, і дровниця потрібна лише як частина декору. Врятує зроблене своїми руками панно у вигляді тонких спилів полін, наклеєних на темному тлі. Панно не займе багато місця і не вимагатиме фінансових витрат.