Декор скриньки: огляд кращих прикладів оформлення скриньок для подарунка та зберігання речей (декупаж у різних стилях)

За всіх часів ручна робота цінувалася дуже високо. Особливої ​​популярності вона набула останніми роками. Серед затребуваних напрямків вишивка, плетіння макраме, в’язання і не тільки. Дуже популярною є прикраса різних предметів.

Багато жінок використовують скриньки для зберігання прикрас або особистих речей. Якщо виникає бажання її прикрасити, існує безліч способів зробити це. Зараз у продажу є різні заготовки скриньок, які можна перетворити на незвичайний авторський подарунок.Техніки декорування шкатулки

Щоб прикрасити скриньку, потрібно визначитися з тим, якою технікою це краще зробити. І зовсім не важливо, чи велика прикрашатиметься поверхня або маленька. Однак перед оформленням великих предметів рекомендується зробити пробний варіант на маленькій ділянці.

Чому ж декорування скриньки може стати дуже хорошим способом виявити свою творчість?

 • Багато жінок різного віку користуються шкатулками для своїх скарбів
 • Прикрасити можна скриньку будь-якого розміру та форми
 • Створити скриньку можна самим із підручних матеріалів
 • Для творчості та краси немає жодних меж

Призначення шкатулки та творчі уподобання майстра багато в чому визначають вибір способу її прикраси. Існує безліч техніки для декору з використанням різних матеріалів.

При оформленні шкатулки знадобляться гудзики, мережива, серветки з малюнками та візерунками, намистини, гудзики та інші подібні елементи декору.

 1. Якщо було вирішено прикрасити дерев’яну скриньку, її необхідно спочатку очистити від забруднень та пилу.
 2. Потім пошкурити дрібним наждачним папером і після цього покрити матеріалом, що грунтує (акриловою фарбою, грунтовкою).
 3. В кінці потрібно просушити заготівлю.

Одним із найвідоміших і найпростіших у виконанні є техніка декупажу. Окрасою можуть стати серветки, відповідні ілюстрації, обрізки тканини. Не менш виграшно виглядатиме мозаїка або розпис.

Техніка декупаж

Матеріали, необхідні для декорування:

 • Кольорові серветки, надруковані ілюстрації або обрізки тканини
 • Клей ПВА
 • Біла акрилова або необхідного кольору фарба
 • Пензлик
 • Лак
 • Ножиці


Попередньо необхідно підготувати поверхню скриньки до прикраси. Рекомендується очистити її, ошкурити та знежирити. Будь-які нерівності можуть зіпсувати вигляд готового виробу. Після підготовки можна розпочинати декорування.

На загрунтовану поверхню накладається серветка або інша прикраса, після чого зверху акуратно наноситься клей. Після просушування шкатулку рекомендується покрити лаком.

Декупаж дозволяє оформити не лише зовнішню, а й внутрішню поверхню скриньки.

Декор шкатулки за допомогою вінілових шпалер

Часто після ремонтних робіт у приміщенні залишаються обрізки вінілових шпалер. Вони можуть стати чудовою прикрасою для скриньки.

Для роботи потрібно:

 • Шматочки шпалер
 • Клей ПВА
 • Ласкут тканини або паперовий рушник
 • Акрилові фарби різних кольорів
 • Лак та кисті

Для декорування скриньки потрібно вирізати деталі, що підходять за розмірами ділянки, що прикрашається. Це може бути як невелика область, так і вся шкатулка.

 1. Клей наноситься на виріб або шматочки шпалер, потім склеювані поверхні міцно притискаються один до одного.
 2. Для досягнення кращого ефекту в клей можна додати невелику кількість води.
 3. Щільний папір шпалер повинен бути просочений для більш якісного склеювання.
 4. Під час роботи рекомендується стежити, щоб не з’являлися бульбашки під шматочками шпалер.


Після того, як скринька просохне, її можна пофарбувати у вибраний відтінок та залакувати.

Розпис шкатулки

Для того щоб створити унікальний виріб у техніці розпису, зовсім не потрібно бути професійним художником. Звичайно, деякі візерунки можуть завдати лише професіонали, але й для простого майстра є способи красиво оформити роботу.

Наприклад, можна використовувати спеціальні трафарети, які продаються в магазинах для творчості. Існують одно-і багатошарові різновиди. Зображення різноманітні, можна вибрати будь-який смак і сюжет.


Набір матеріалів для роботи включає заготовку для декорування, фарби (краще акрилові), пензлики, трафарет, покриття, що грунтує.

Як говорилося раніше, на початку роботи скриньку потрібно підготувати до роботи: очистити, знежирити, ошкурити, загрунтувати. Ґрунтовка необхідна, щоб вибрані кольори не спотворилися під час нанесення.

Після ґрунтовки на виріб наноситься основний тон, потім скриньку лакують. На вибраних поверхнях закріплюється трафарет та зафарбовується малюнок. Краще використовувати густу фарбу, щоб малюнок вийшов чітким. Але найчастіше його доводиться підфарбовувати ще раз. Коли малюнок висохне, заготовка покривається лаком.

Об’ємний декор шкатулки

Під час створення об’ємної прикраси частково використовується декупаж. Також, як і в попередніх випадках, заготівля повинна пройти спеціальну підготовку: очищення, знежирення, ошкурювання. Потім виріб слід заґрунтувати.

 • На просохлу скриньку кладеться малюнок, який покривають кілька разів лаком, спеціальною шпаклівкою або структурною пастою.
 • Малюнок має стати об’ємним. Його кріплять за допомогою клею ПВА у вибраному місці.

Після збирання скринька покривається ще одним шаром лаку.

Шеббі-шик для скриньки

Створити гарний декор для скриньки в цьому стилі зможе навіть майстриня-початківець. Заготівлю обклеюють гарним папером або тканиною. Після чого додають прикраси з намистин, стрічок, мережив.


Декор шкатулки яєчної шкаралупи

На допомогу у створенні незвичайного декору можуть прийти найнесподіваніші матеріали. Так, наприклад, можна прикрасити заготівлю паперовими серветками та яєчною шкаралупою.

Після створення декору буде важко визначити, з чого він зроблений. Алгоритм роботи наступний:

 • Потрібно заготовити яєчну шкаралупу, подрібнити її
 • Скриньку очистити, ошкурити, загрунтувати
 • Нанести на скриньку клей
 • Поки клей не підсох, на вибраній поверхні розкласти шматочки шкаралупи
 • Після висихання клею нанести фарбу в один або кілька шарів
 • Малюнок намазати клеєм та розподілити на поверхні скриньки
 • Нанести ще один шар клею


Існує безліч способів створити цікавий та красивий виріб своїми руками. Така скринька безсумнівно стане улюбленою та потрібною річчю для свого господаря.

Фото ідей для декору скриньки