День захисника Вітчизни – це найбільш мужнє російське свято з військовою тематикою. Чоловіки скромно замовчують свої побажання, але, безумовно, кожному з них приємно отримати в цей день подарунок, особливо зроблений руками дітей, онуків та дружини.
І кожен чоловік, незалежно від віку, у душі залишається хлопчиком, якому цікаві літаки, танки, військові кораблі, вертольоти та підводні човни. А малюки із задоволенням приготують подарунок для себе, свого брата, тата та дідуся.
Створити подарунки можна своїми руками, вклавши частинку своєї душі у листівку, вироби та просто слова привітань та побажань. Для виготовлення військового сюрпризу знадобляться папір, олівці, пластилін та інші доступні матеріали.
Ідеї для виробів на 23 лютого (День Захисника Вітчизни)
Виконаний своїми руками сюрприз не тільки набагато цінніший за покупний, а й більш оригінальний, незвичайний і неповторний. Його з нетерпінням чекають усі чоловіки – від малюків, до батьків та дідусів.
Малюнок, листівка, плакат
Таке завдання під силу виконати навіть малюкам дитсадкового віку. Навіть дівчата, які мало цікавляться військовою тематикою, із задоволенням малюють кораблики та літаки з зірками.
Для хлопчиків повна свобода творчості – стріляючі танки, підводний човен, військовий корабель зі знаряддями, блакитне небо з літаком і парашутистами…
Олівцями та фломастерами, фарбами та крейдою. На звичайному офісному папері, на аркуші з альбому, на картоні і навіть маркером на холодильнику.
Заодно можна потренуватися в написанні літер та скласти текст привітання.
Аплікація
Якщо дитина вже вміє володіти ножицями, то зможе виконати роботу самостійно, а малюкам допоможуть дорослі.
Для виготовлення аплікації знадобляться листи різнокольорового паперу, можна виконувати роботу з клаптиків тканини, природних матеріалів, наприклад, листя засушеного гербарію. Не забудьте про клей, ножиці та бажано лист картону для основи майбутнього виробу.
- Ідея аплікації – все, що підкаже фантазія.
- Можна зробити погони (2 і бажано однакових за розміром та військовим чином), орден, медаль, інші відзнаки.
- Можна робити класичний варіант у вигляді картини із зображенням військової техніки, знарядь, солдатів.
Потрібна допомога дорослих: зробити схематичний малюнок на основному листі картону, пояснити призначення знарядь, відмінності в техніці (літаки літають, а танк пересувається не на колесах, а за допомогою траків, гусениць). Потрібно підготувати шаблони та допомогти їх вирізати.
- А малюки з величезним задоволенням будуть наносити клей на основу, приклеювати елементи аплікації, прикрашати танки та літаки червоними зірками, а кораблі – різнокольоровими морськими сигнальними прапорами.
- Аплікація може бути як з одного виду бойової техніки (вертоліт, кулемет, самохідна установка), так і з цілої композиції (у небі літаки, вдалині синіє море з кораблями, а на передньому плані, на повному ходу танк поспішає назустріч перемозі) .
При виготовленні такого виробу діти отримують задоволення, реалізують свою уяву, розвивають творчий початок, тренують дрібну моторику і, звичайно ж, передчують радість батька та діда від свого подарунка.
Військові вироби із пластиліну на 23 лютого
Дуже хороший і пластичний матеріал, який набуває будь-якої форми. З пластиліну добре виходять літаки, кораблі. Або, наприклад, танк.
Потрібен пластилін зеленого, чорного та червоного кольору.
- Виліпіть нижню частину танка зеленим кольором, у вигляді бруска з невеликим загостренням для передньої частини техніки (спереду нижня частина трохи скошена).
- З боків бруска розташовуємо колеса у вигляді невеликих зелених, плоских «коржиків»: по довжині 5 великих, ланцюжок коліс по обох краях завершується по 1 маленькому коліщатку. Зубочисткою малюємо осі на колесах.
- Ланцюжок з 7 коліс обклеюємо чорною стрічкою (гусениці танка), зубочисткою відокремлюємо (малюємо) кожен трак.
- Зверху на чорний трак гусениці необхідно приліпити смужку із зеленого пластиліну – стрічка захисту.
Формуємо другий зелений брусок меншого розміру і формуємо вежу танка: прикріплюємо дуло (можна з олівця, трубочки для напоїв), люк, антену і, звичайно, зірку з червоного пластиліну. А із білого пластиліну можна ювелірно виконати напис Т-34.
Літак із пластикової пляшки
Повітряну військову техніку можна виготовити з паперу, пінопласту, інших матеріалів, у тому числі із пластикової пляшки.
Варіантів безліч, ось найпростіший із способів.
- Візьміть пластикову пляшку, вибираючи ємність залежно від бажаного розміру, наприклад, маленьку 0,5 л або більшу 2-літрову.Головне, щоб вона була щільно зачинена кришкою і не змінювалася.
- Технікою пап’є-маше обклеюємо корпус майбутнього літака старою газетою, останній шар – білим папером. Це не важко – довільно нарвати папір на дрібні шматочки та обмазуючи клеєм (наприклад, ПВА) або клейстером наклеюємо на пляшку у кілька (2-4) шарів. Кришку можна не обклеювати.
- Залишіть для висихання, а поки займіться підготовкою інших деталей. Після того, як наклеєний папір висохне, приклеюйте заздалегідь підготовлені крила та хвіст, вирізані із щільного картону.
Для шасі (колес) візьміть 6 кришок від пластикової пляшки, з’єднайте їх скотчем, клеєм або застосуйте термоклейовий пістолет. У передній частині літака – 2 склеєні кришечки (як одне здвоєне колесо), ближче до хвоста можна зробити 2 здвоєні колеса, або одне велике шасі з 4 кришечок.
Розфарбуйте весь літак фарбою відповідними кольорами: сріблястий, бойовий зелений камуфляж, що маскується під небо блакитний.
Після того, як фарба висохне, можна приклеїти ілюмінатори (відмінною ідеєю буде використовувати фотографії всіх членів сім’ї), пропелер та червону бойову зірку.
Танк із шкарпеток на 23 лютого
Виробництво не важке, але дуже цікаве.
Візьміть 3 пари шкарпеток (6 виробів), зрізаєте етикетки. Спочатку вироби в магазинах продають «у профіль», як скошена літера Г.
- Вдягаєте носок на руку, розправляєте на долоні так, щоб вийшов «анфас», п’ятою догори.
- 4 вироби згортаєте в однакові рулончики – це будуть колеса, акуратно, щоб вони не розпадалися. У крайньому випадку, перев’яжіть кожен рулончик ниткою або закріпіть невеликим шматочком скотчу. Але це спочатку, згодом все виходитиме без додаткових кріплень.
- Кладете 1 розправлений носок (це 5-й за рахунком) на плоску поверхню (стіл) п’ятою догори. На ньому розподіляєте чотири колеса і завертаєте, формуючи стрічку траків (гусеницю танка). Щоб конструкція не розпалася, один кінець носка (мисок, там де пальці) заправляєте в гумку іншого краю. Або підстрахуйте скотчем.
- З останнього (шостого носка) формуєте вежу (плоский рулон) і скріплюєте з нижньою частиною (гусеницею танка) стрічкою з бантом, ниткою, двостороннім скотчем.
Між вежею та гусеницею вставте дуло зброї (олівець, ручка, трубочка для напоїв). Буде дуже красиво, якщо на вежу танка наклеїти скотчем червону бойову зірку.
Такі вироби улюблені татами та дідусями, цікаві дітям, які розвивають свої навички, вміння та творчі здібності. Процес виготовлення привчає до усидливості, виховує патріотизм. Привчайте дитину реалізовувати свою уяву, створювати шедеври та радувати батьків.
Фото ексклюзивних виробів на 23 лютого