Вироби на 9 травня: в дитячий садок і школу. Інструкція зі створення на конкурс своїми руками виробів до Дня перемоги

Творчий підхід до створення виробів

Щорічно у всіх дитячих освітніх закладах проводяться тематичні виставки, конкурси проектів та концерти, присвячені перемозі. Головними атрибутами дня стають: червона зірка, гвоздики та георгіївські стрічки, що уособлюють героїзм, відвагу та військову звитягу солдатів-добровольців.

Краще всього робити вироби разом з дитиною своїми руками і зовсім неважливо, в якому віці (від 3 до 14 років). А в момент виготовлення роботи обов’язково треба роз’яснити її значення та важливість події.

Георгіївська стрічка

Є двоколірною стрічкою, де дві оранжеві смуги означають полум’я, а три чорні – дим. Її традиційно носять на одязі у районі серця.

Зробити такий виріб досить легко.

Витратні матеріали можуть бути будь-якими:

  • Канцелярське приладдя.
  • Пластилін. Потрібно скачати тонкі нитки потрібних кольорів і зібрати їх докупи.
  • Пластмасові трубочки з-під напоїв. Чорні та оранжеві трубочки відміряти по довжині та склеїти, не порушуючи послідовність.
  • Кольоровий/гофрований папір або картон. Усі дії аналогічні попереднім.
  • Бісер. На тонку волосінь чи нитку слід по черзі нанизувати намистини необхідних відтінків. При дотриманні техніки виходить акуратний та витончений виріб. За бажання цієї ж технікою можна оформити значок, брошку або орден на георгіївській стрічці.
  • Атласні стрічки. Бездоганно підходять як для виконання основного елемента, так і створення декоративних кольорів на стрічкі.



Можливе поєднання різних технік творчості в одній роботі. А після завершення на виробі потрібно написати пам’ятні дати або слова. Використовувати його можна як у ролі самостійної композиції, так і як доповнення до виробу.

Переможний салют

Ще одна з яскравих асоціацій із вечірньою радістю свята. Таку просту роботу можна робити навіть із найменшими крихтами.

Потрібно:

  • Щільний картон темного кольору;
  • Різнобарвний папір, фарби, крейда;
  • Прозорий клей;
  • Блискавки різних розмірів;
  • Вовняні нитки або розфарбована вата.



Такий виріб виконується в техніці аплікація. У свою чергу аплікація – це вид декоративно-ужиткового мистецтва, що характеризується вирізуванням та наклеюванням матеріалів на основу.

Добре розвиває дрібну моторику, почуття смаку, уяву та конструкторське мислення.



Виконання:

  1. Підготувати все необхідне. На чорному тлі нанести фарбою або приклеїти зображення будинків із вікнами.
  2. Далі слід розташувати яскраві спалахи салюту. Вони можуть бути намальовані фарбами, наклеєні з паперу, ниток, вати або блискіток, а також виготовлені за допомогою пластиліну.
  3. Наприкінці слід залишити побажання або урочисте вітання.

Головне, щоб робота відрізнялася святковим настроєм та творчим підходом.