Російські народні вироби своїми руками поетапно: 130 фото кращих ідей виробів із солоного тіста, соломи та глини для початківців

Російські народні вироби користуються популярністю не тільки в іноземних туристів, які хочуть придбати сувенір з Росії на згадку, а й у місцевих жителів. Сувеніри можуть бути абсолютно різними, традиційно це матрьошки, дерев’яні ложки, глиняні фігурки та магніти з містами-героями Росії.

Деякі замислюються над тим, наскільки складно зробити російський народний виріб своїми руками, щоб потім його можна було використовувати як декоративний елемент.
Фігурки з глини

Такі сувеніри зробити самостійно дуже складно. Все тому, що для якісної роботи майстер повинен мати відмінні навички роботи з глиною, мати достатній досвід у цій справі.

Якщо цього немає, фігурка може просто не вийти. Однак вихід є, можна закінчити короткострокові курси, які допоможуть отримати початкові навички у цій цікавій справі.

  1. Зліпити фігурку з глини мало, її також потрібно правильно висушити і загартувати, щоб вона була міцною.
  2. Далі вона також обробляється та шліфується, щоб на ній не було жодних нерівностей та гострих країв, якщо це не передбачено задумом.
  3. Після всього цього фігурку також належить пофарбувати, кольори можуть бути практично які завгодно.
  4. Після фарбування наноситься шар захисного лаку, щоб фігурка не вицвіла.

Найлегшим варіантом у цьому напрямку буде зробити невеликий глиняний глечик, розписаний в одному з російських стилів.

Великою популярністю користується Гжель, бо вона безпомилково впізнається у всьому світі. Також можна зробити тарілки, кухлі та маленькі декоративні підставки.