Російські народні вироби своїми руками поетапно: 130 фото кращих ідей виробів із солоного тіста, соломи та глини для початківців

Російські народні вироби користуються популярністю не тільки в іноземних туристів, які хочуть придбати сувенір з Росії на згадку, а й у місцевих жителів. Сувеніри можуть бути абсолютно різними, традиційно це матрьошки, дерев’яні ложки, глиняні фігурки та магніти з містами-героями Росії.

Деякі замислюються над тим, наскільки складно зробити російський народний виріб своїми руками, щоб потім його можна було використовувати як декоративний елемент.








Фігурки з глини

Такі сувеніри зробити самостійно дуже складно. Все тому, що для якісної роботи майстер повинен мати відмінні навички роботи з глиною, мати достатній досвід у цій справі.

Якщо цього немає, фігурка може просто не вийти. Однак вихід є, можна закінчити короткострокові курси, які допоможуть отримати початкові навички у цій цікавій справі.

  1. Зліпити фігурку з глини мало, її також потрібно правильно висушити і загартувати, щоб вона була міцною.
  2. Далі вона також обробляється та шліфується, щоб на ній не було жодних нерівностей та гострих країв, якщо це не передбачено задумом.
  3. Після всього цього фігурку також належить пофарбувати, кольори можуть бути практично які завгодно.
  4. Після фарбування наноситься шар захисного лаку, щоб фігурка не вицвіла.

Найлегшим варіантом у цьому напрямку буде зробити невеликий глиняний глечик, розписаний в одному з російських стилів.

Великою популярністю користується Гжель, бо вона безпомилково впізнається у всьому світі. Також можна зробити тарілки, кухлі та маленькі декоративні підставки.











Матрьошки

Зробити своїми руками матрьошку завдання також не з легких. Насамперед потрібно враховувати, що такі сувеніри, як правило, виготовлені з дерева.

Для того, щоб вийшла якісна фігурка, потрібно вміти працювати зі спеціалізованим обладнанням, тому що дерев’яну заготовку потрібно буде обробляти не лише зовні, а й усередині.

Практика показує, що можна обійтися і без верстатів, орудуючи тільки ручними інструментами, проте в цьому випадку процес виготовлення значно затягнеться.

  • Перше, на що варто звертати увагу в цьому випадку, це якість деревини, яка використовуватиметься як заготовка. Вона має бути сухою і здоровою, на ній не повинно бути тріщин та слідів шкідників, це дуже важливо.
  • Як і в попередньому випадку, виготовити такий виріб без навичок та відповідних знань не вийде, тому рекомендується перед цим відвідати спеціалізовані курси.

Ляльки

Ляльки на Русі користувалися і продовжують користуватися великою популярністю, виготовити таку досить легко, але необхідно знати кілька особливостей.




За старих часів ляльки набивали не поролоном, бо його просто не було, а пухом чи пір’ям. Також допускалося набивати ляльки соломою, ретельно подрібненою. В останньому випадку іграшки виходили досить жорсткими, також це робило необхідним використовувати цупку тканину, щоб солома не колола руки в процесі гри з такою лялькою.

  • Сам пошиття фактично нічим не відрізняється від процесу, який застосовується нині.
  • Необхідно зробити форму майбутньої ляльки, пошити і набити відповідним матеріалом.
  • Найцікавіше створювати одяг для іграшки. Перевагу потрібно віддавати народним вбранням.
  • Як правило, якщо лялька-дівчинка, то використовується червона сукня і такого ж кольору кокошник.

Значно рідше створюються ляльки чоловічого роду, їх одягають у сіру лляну сорочку, характерну для Русі та темного кольору штани з калошами.

Примітно те, що деталізації осіб і рук не приділялося фактично ніякої уваги, зрідка люди пришивали ґудзики як очі, а за допомогою нитки вишивали рот і ніс.








Обереги

Вирішуючи зайнятися самостійним виготовленням оберега, насамперед варто визначитися, до якого тимчасового відрізку Русі цей оберег буде ставитись. Вся справа в тому, що Русь до 988 року була варязькою, тобто язичництво. Після 988 року стало повсюдно насаджуватися християнство.

  • Язичницькі обереги дуже гарні, та й виготовити їх досить складно. У цьому недостатньо мати відповідну вправність під час роботи з матеріалами, потрібно чітко розуміти справжній сенс кожного оберега.
  • У Стародавній Русі обереги виготовлялися з дерева чи сталі. Золоті або срібні обереги до християнства зустрічалися досить рідко, тому що їх могли собі дозволити вузьке коло осіб.

Виготовляючи оберіг, його потім треба було освятити, надати йому сили. Для цього існувала велика кількість ритуалів, кожен з яких був призначений для певного оберегу.

Ідоли

Цей вид виробів також відноситься до варязької (язичницької) Русі, фактично вони є маленькими дерев’яними фігурками язичницьких богів. Зробити їх просто, достатньо знайти заготовку у вигляді ціпка відповідного діаметра. Як і при будь-яких роботах з деревом, важливо, щоб воно було сухим і здоровим, без слідів шкідників. Вирізати якісний ідол можна фактично за допомогою одного ножа. Але щоб надати йому більш презентабельного вигляду, рекомендується використовувати спеціалізовані інструменти.

Рекомендації

За весь час існування Росії було народом було придумано колосальну кількість виробів, деякі з яких користуються популярністю і досі.



















Однак початковий сенс часто втрачається на тлі сучасного трактату історії.

  • Тому, якщо прийнято рішення виготовляти майже невідомий виріб, потрібно ретельно вивчити джерела.
  • Це особливо важливо для тих, хто вірить у обереги та їхню силу.
  • В ідеалі рекомендується дотримуватися тієї ж техніки виготовлення, яка використовувалася у давнину при виготовленні аналогічних предметів.
  • Це допоможе відчути дух того часу та особливості рукоділля.

Не слід забувати про вимоги безпеки та рекомендації при роботі з матеріалами різного типу. Нехтування ними може згубно відіб’ється не тільки на якості виробу, але й на цілісності рук майстра.

Фото російських народних виробів