Новорічні вироби своїми руками на 2024 рік: покроковий майстер-клас з фото та описом процесу виготовлення красивих виробів

Новорічний свято приємний своїми попередніми клопотами. Ми чекаємо його з трепетом та захопленням. Очікування подарунків та сюрпризів – один із головних атрибутів свята.

Що може бути кращим за подарунок, зроблений своїми руками. Напередодні передноворічної гармидеру треба знайти час і створити виріб для прикраси або подарунка своїми руками.

Вітальні листівки

Привітання, написане на листівці, зроблена своїми руками, один із найпростіших новорічних подарунків. Тут впораються доросла людина та дитина. Для роботи візьміть аркуші білого та кольорового паперу, клей.















Білий папір складіть удвічі, у вигляді книжки. З зеленого паперу вирізаємо ялинку та наклеюємо по центру першої сторінки.

Нарядити деревце можна за допомогою підручних матеріалів:

  • Вирізаними з паперу кульками, сніжинками, сніговиками;
  • Уламками розбитих ялинкових прикрас;
  • Об’ємними аплікаціями з ватних паличок або ватних дисків;
  • Новорічний дощ та мішура.

Ялинка для листівки ефектніше виглядає, якщо зроблена з трубочок для коктейлю або з ватних паличок. Наклеюємо нижню найдовшу паличку, зменшуємо рівномірно довжину в міру просування вгору. Завершуємо композицію верхівкою у вигляді зірки або конуса, вирізаного з кольорового паперу.

Листівка, підписана власною рукою, а не куплена в магазині, стане найщирішим подарунком для ваших близьких.

Ялинкові прикраси

Незвичайні кулі, іграшки чи гірлянди, які зроблені своїми руками прикрасять не лише ялинку. Вони будуть декором для святкового оформлення всього будинку.

Сніжинки

Техніка вирізування сніжинок із паперу проста та знайома з дитинства кожному. Сніжинки у вигляді об’ємних фігур вимагають більш усидливості та терпіння.

  • Окремі деталі вирізують і склеюють між собою, отримуючи гарний виріб, яким можна прикрасити приміщення, подати разом з основним подарунком або повісити на ялинку. Ажурні об’ємні сніжинки вирізають за спеціальними трафаретами.
  • Уміла рукодільниця вив’язує сніжинки гачком за схемою або у довільному стилі.Такі вироби слугують прикрасою святкового столу або м’яким прошарком у коробці з подарунками.

Сніжинку, зроблену з ватних дисків, або сплетену з гілок дерева, вкладаємо в пакет із подарунками або вішаємо на ялинку.









Кулі

Новорічні кулі — один із найпопулярніших видів прикраси новорічної ялинки. Великі різнокольорові або дрібні однотонні вони надають будинку святкового вигляду і піднімають настрій.

Створити незвичайну іграшку та прикрасити нею будинок можна за допомогою найпростіших речей. Надувна повітряна куля стане основою, на яку наносять за допомогою клею різні покриття.

Такими покриттями будуть:

  • Шпагат, що рівномірно обмотується навколо кулі;
  • Газетні листи, що приклеюються по колу за методом пап’є-маше;
  • Гофрований папір, нанесений у кілька шарів;
  • Ватні диски по всій поверхні.

Проявивши фантазію, можна вибрати інші матеріали для виготовлення куль. Вироби із шишок, жолудів, шкаралупи волоських горіхів, інших природних матеріалів виглядають привабливо, особливо, якщо прикрасити вироби дощем та блискітками.







Також для виготовлення куль підійдуть підручні матеріали: тканини різної фактури, нитки, мережива, обгортковий папір.

Навіть ялинкова кулька, забарвлення якої вже не радує, можна оновити, наклеївши на його поверхню мережива з люрексом. Він одразу заграє новими фарбами.

Зовнішній вигляд прикраси залежить від декору, який використовується в роботі. Таким декором бувають: блискітки, паєтки, стрази, намистинки, уламки іграшок, яскраві гудзики та інші підручні засоби. Візерунки у вигляді кольорів, орнаменту або казкових персонажів і пейзажів або просто геометричні фігури виглядатимуть стильно.

Сніговики

Технологія виготовлення сніговиків схожа на комбінацію куль із деякими доповненнями. Такі фігурки можуть бути виготовлені з пробок від вина або шампанського, з електричної лампочки, ватних дисків.

  • Навіть із втулок, що залишилися від туалетного паперу.
  • Якщо в будинку є пінопласт, то він зможе стати основою куль для сніговика.
  • Ніс у вигляді моркви споруджують із конуса, зробленого з кольорового паперу.
  • А відром, що імітує шапку фігурки, стане пробка від пластикової пляшки.

Ялинка

Декоративна фігурка ялинки виготовляється у вигляді конуса з кольорового паперу або картону, на який наклеюють стрази або будь-які прикраси по всій поверхні. Ялинки також добре виходять з паличок для морозива, і як описано вище з коктейльних трубочок або в пірамідку, що формою нагадує новорічну ялинку.

Для створення ялинки підходять будь-які інші матеріали. Це і залишки тканин, бахроми, пластикові ємності, картонні втулки,















Фігурки

Новорічні вироби у вигляді зайчиків, білочок, символів року, совушок, казкової жар-птиці, а також будиночки, грибочки можна створити в техніці орігамі.

  • Є схеми вив’язування фігур різних розмірів гачком або спицями.
  • Або просто задекорувати пластикову пляшку з-під йогурту за допомогою тканини, кольорового паперу, вовняних ниток.
  • За основу беруть картонну втулку або порожню бобіну з-під ниток або пряжі.

Фігурки Діда Мороза, Снігуроньки виготовляються за тією ж технологією. Їх можна подарувати як доповнення до подарунка або поставити під новорічну ялинку.

Панно настінне

Тут потрібно увімкнути уяву та придумати тематику малюнка. Для основи береться твердий картон або шматок ДВП. Вирізаємо його у формі кола, квадрата чи прямокутника. Рамку робимо із трубочок для коктейлю.

Підійде також облямівка, тасьма або тонка мереживна стрічка, наклеєна по периметру майбутньої картини. Далі треба вибрати ті матеріали, з якими зручніше працювати.

  • Панно створюється з гудзиків, бісеру, природних матеріалів.
  • Зображення ялинки, Діда Мороза або подарунка у святковій упаковці можна виготовити без спеціальних навичок.
  • Для творчих людей, які не бояться створювати художні шедеври з намистин, ниток, гудзиків або бісеру, не важко продумати і здійснити складніші сюжети.
  • Це можуть бути фігурки тварин, зимові пейзажі, казкові птахи або фантазійний орнамент.

Ті, хто володіє технікою ліплення, виготовляють шедеври з глини. Умільці, які працюють із натуральним деревом, можуть випиляти іграшки з фанери. Рукоділки шиють м’які іграшки своїми руками.

Результат один — святковий новорічний настрій. Кожен здатний зробити виріб або декор, використовуючи уяву та підручні засоби.

Фото новорічних виробів 2024