Декор батареї: незвичайні приклади, як красиво в кімнаті закрити та сховати декоративним екраном радіатор опалення

Ліпні прикраси

Дозволяють перетворити звичайні чавунні батареї на старовинні, прикрашені вензелями, квітами та завитками, що виступають над поверхнею.

Для цього знадобиться придбати масу, що самозатвердіває, заготовити трафарети, нанести на них масу так само, як шпаклівку, дочекатися висихання, а потім пофарбувати в потрібний колір. Якщо зверху нанести кракелюрний лак, ефект старовини стане ще більш вираженим.

Тканинні чохли

Добре вписуються в класичний або бароковий інтер’єр, надають затишку дитячій кімнаті. Ідеальний варіант – пошити накидку з тієї ж тканини, що і портьєри. А якщо використовувати шматочки хутра, то радіатор з легкістю перетворюється на кумедну тварину.

До речі, чохол убереже малюків від опіків, тому що температура води, що подається в опалювальну систему в морозні дні, є досить високою.

  • Цікаво виглядають фіранки, прикріплені на липучку або штангу під підвіконням. Основна перевага декорування тканиною – легкість заміни та необмежена можливість доступу до радіатора.
  • Якщо сподобалося кілька способів і хочеться «все і відразу», то не проблема – по-перше, навіть у маленькій квартирі не одна батарея, а по-друге, ніхто не забороняє змішати вибрані техніки та одне ребро прикрасити малюнком, а інше залишити гладкофарбованим.

Будь-які ідеї хороші, якщо вони не призводять до ізоляції приладу. Навіть із новими радіаторами трапляються протікання.

Тому будь-яка прикраса повинна проводитись з урахуванням можливості технічного обслуговування або навіть заміни окремих елементів системи – секцій, вентилів, сполучних елементів.