Обємний декор стін своїми руками (115 фото): популярні схеми та шаблони + майстер-клас зі створення обємних кольорів з паперу

З часом інтер’єр приміщення починає набридати. Перша думка, яка спадає на думку кожного полягає у проведенні нового ремонту. Однак дизайнери рекомендують не поспішати з таким рішенням, а скористатися незвичайними ідеями для декору стін. Завдяки декільком деталям вдається внести до дизайну простору яскраві ноти та додати йому свіжості.

У цьому матеріалі ми зібрали найкращі варіанти для самостійного декорування стін. Для цього будуть потрібні мінімальні витрати і небагато часу.

Переваги колажів та панно

Цей варіант декорування вважається одним із простих. Для створення настінного панно знадобиться кілька фрагментів, які при поєднанні один з одним будуть створювати єдину композицію.

Фахівці рекомендують використовувати монохромну палітру або кольори, які є в дизайні.Таким чином, настінний декор не буде виглядати несмачно. Він не створить почуття хаосу.

В якості декору можна використовувати яскраві колажі. Їх можна створити із сімейних фотографій, пейзажів, тварин. Залежно від стилістичного рішення, яке використовується для оформлення інтер’єрного простору, можна підібрати абстракцію, строгу геометрію або об’ємні орнаменти.

 • Наприклад, якщо приміщення виконане в стилі поп-арт, авангард, хай-тек та мінімалізм, то в даному випадку краще вибирати тематику контрастного відтінку.
 • В результаті дизайн набуває яскравих нот. Прикрасити стіну можна за допомогою авангардистів.Щоб не помилитися з вибором і зберегти поверхню стін, рекомендують скористатися конструкцією карниза, до якого фіксуватимуть елементи прикраси на товстій волосіні. Згодом декорації можна замінити на нові деталі.

Особливість триптихи

Ще з давніх часів поверхні стін прикрашали за допомогою триптиху. У цьому випадку вдавалися до техніки розпису. Сьогодні здійснити такий задум нескладно, але для цього знадобиться наявність художніх навичок.

 • Альтернативним рішенням буде вибір фрагментних зображень, які при поєднанні один з одним утворюють цілісну картину.Зображення кріплять дерев’яні рейки, поверхню яких можна оформити щільним картоном. Зверху фіксуватимуть декоративне панно або фотографію.
 • Дизайнери рекомендують використовувати кілька тонів, які гармоніюватимуть із загальною обстановкою. Якщо не вдасться підібрати потрібну гаму, можна скористатися чорно-білою палітрою. Такі контрастні деталі стильно виглядатимуть у класичному, сучасному стилістичному напрямку дизайну.

Єдиною вимогою даного декору вважають наявність плоскої основи. На поверхні не повинна бути фактура.

Прикраса стін за допомогою фотографій

Використання фотографій із домашнього архіву дозволяє додати інтер’єру індивідуальності. Погодьтеся, що строгий мінімалізм набуває відчуття затишку. Недоліком сучасного стилю вважають наявність мінімуму декорацій та предметів побуту.

 • Розташувати фотографії можна на товстій волосіні, яка фіксуватиметься на карнизі.
 • Ще одним способом фіксації є застосування двостороннього скотчу.
 • Перевагою цього матеріалу вважають відсутність слідів на поверхні вертикальної площини.

При бажанні композицію з фотографій можна замінити на нові елементи. Для створення гармонійного дизайну краще вибрати зображення у чорно-білому форматі.

Дерево та камінь в інтер’єрі

Деревина та натуральний камінь створюють відчуття затишку та комфорту. Завдяки їм вдається створити стильний інтер’єр, який приваблюватиме захоплені погляди.

Такі матеріали мають яскраво виражену текстуру, незвичайний колір.

 • Вироби з дерева та каменю дозволяють прикрасити похмурі та холодні інтер’єри.
 • При використанні підсвічування теплого відтінку ситуація стає максимально комфортною.
 • Поверхня декоративного елемента може бути неоднорідною.

Рваний камінь відрізняється особливою декоративністю. За наявності точкового підсвічування інтер’єр набуває яскравих акцентів.

Фітостена в інтер’єрі

Використання каскадних конструкцій із кімнатними рослинами вважають найкращим варіантом об’ємного декору. Їх називають “зелені стіни”. Для оформлення вертикальних панелей вибирають штучні чи живі типи рослин.Однак, при оформленні подібних декорацій не варто забувати про способи поливу.

Під час планування рекомендується продумати систему краплинної подачі живильного розчину. Таким чином коренева система рослин отримуватиме необхідний обсяг вологи у певний час. Поверхня листових пластинок вимагає особливого догляду. І тому використовують пульверизатор. Залишки пилу стікатимуть разом із водою.

Що стосується підсвічування, то в даному випадку можна обійтися світлодіодною стрічкою або застосувати точкові джерела світла.

 • Ще одним варіантом вертикальної фітостіни вважають використання кучерявих типів рослин.
 • Розташовувати кашпо можна в довгій ємності, а батог фіксувати за допомогою прозорої волосіні.
 • Завдяки цільній конструкції здійснювати полив буде досить просто.
 • Не варто забувати про підсвічування, яке дозволить збільшити швидкість обмінних процесів у рослині.

Недоліком такого оформлення вважають повільну швидкість зростання декоративної рослинності. Альтернативним рішенням буде використання штучних декорацій, які з точністю імітують малюнок та фактуру.

Об’ємний декор своїми руками

Створити звичайну декорацію можна за допомогою щільного картону, яскравого паперу. Матеріал має бути однорідної фактури та з двостороннім забарвленням. Для роботи знадобиться використання двостороннього скотчу. Він виступатиме як фіксатор.

Для прикраси дитячої кімнати можна вибрати кольорові метелики, квіти або геометричні фігури. Попередньо знадобиться використання шаблонів, щоб усі деталі мали однаковий розмір та обриси.Проводити творчі заняття можна спільно з дітьми. Дитина може самостійно оформити паперові декорації за допомогою акрилових фарб, яскравих фломастерів.

 • Щодо кількості декоративних елементів, то в цьому випадку рекомендується враховувати свої переваги.
 • Для створення об’ємної композиції в середньому потрібно від 20 до 35 елементів.

Фото об’ємного декору