Декор батареї: незвичайні приклади, як красиво в кімнаті закрити та сховати декоративним екраном радіатор опалення

Найчастіше батареї не вписуються в атмосферу приміщення, але відмовлятися від них в умовах клімату нашої країни – нерозумно. Іноді допомагає заміна старих моделей на нові, але вона зовсім незначно впливає на естетику приміщення.

Безумовно, сучасні алюмінієві радіатори виглядають привабливіше, ніж чавунні батареї «гармошкою», але все ж таки їх складно назвати прикрасою інтер’єру. А якщо «включити» фантазію, то навіть самий непоказний опалювальний прилад можна перетворити на арт-об’єкт.

  • Фото декору батареї
  • Покупка декоративного екрану

    Найпростіше рішення – купити в магазині декоративний екран, а при доповненні його бічними стінками вийде короб, який дозволить «подарувати» батареї ще одну функцію: полички для книг або дорогих серцю сувенірів.

    Довідка: Не треба боятися, що після встановлення екрана в кімнаті стане прохолодніше, оскільки металеві або дерев’яні моделі добре пропускають тепле повітря.

    У продажу є різноманітні варіанти: решітки, панелі, накладки – одні просто навішуються на батарею, інші потребують складнішого монтажу.


















    Якщо радіатор розташований під вікном, його можна закрити ґратами від підлоги до підвіконня, а сам підвіконня використовувати як місце для читання.

    • Радіатор, встановлений біля холодної стіни, що не має вікна, можна вдало обіграти: закрити екраном, доповнити консоллю, над якою повісити дзеркало.
    • Інша ідея – перетворити на книжкову шафу або вітрину для посуду з нижніми стулками з екранів.

    Готові моделі завжди можна змінити. Наприклад, на дерев’яні ґрати прикріпити гачки, силуетні фігури з фанери, перефарбувати.

    Прикраса своїми руками

    Стає, що магазинні панелі не підходять за розміром або зовнішнім виглядом, але це не привід для смутку. Деревообробна, скляна або багетна майстерня обов’язково допоможуть упоратися із завданням.

    • А якщо, як кажуть у народі, «руки ростуть із правильного місця», то можна все зробити самостійно.
    • Перед тим, як поринути у творчий процес, необхідно відповісти на головне питання: батарея має стати акцентом інтер’єру або розчинитися в ньому.

    Тільки потім вибирати способи декорування та матеріали адекватні поставленому завданню.

    Забарвлення

    Мабуть, найпростіший і найбюджетніший спосіб декорування. Однотонне, багатобарвне фарбування, нанесення малюнка по трафарету або без нього – це можливо.

    А ще сучасні лакофарбові матеріали дозволяють досягти найрізноманітніших ефектів: Благородна патина, сіточка з дрібних тріщин.

    1. Перед фарбуванням бажано видалити старий шар фарби, але якщо він рівний, цей крок можна пропустити.
    2. Потім очистити поверхню від пилу, обробити ґрунтовкою, що підходить до обраної фарби.
    3. Саме фарбування починають із внутрішніх та важкодоступних місць, а потім уже проходять пензлем по широких виступаючих частинах.
    4. До речі, існує спеціальна кисть радіатора на довгій вигнутій ручці.

    Важливо: Фарба лягає рівно і без потік на холодні батареї, а саме фарбування краще починати зверху.

    Вибір варіанта фарбування залежить від призначення приміщення, почуття гумору у господаря, загального стильового рішення інтер’єру. Наприклад, батарея, що зображує бар з пляшками, навряд чи доречна в дитячій кімнаті, а ось намальовані персонажі улюблених мультфільмів напевно порадують дітей.

    Для художнього розпису необхідні навички малювання, але й без них цілком можливо створити щось неординарне: досить купити або роздрукувати шаблон листя, геометричного орнаменту, прикласти до ребра та протампонувати губкою з фарбою.

    Довідка: Сучасні алюмінієві моделі фарбувати дуже складно, їх краще обклеювати.

    Декупаж

    Зображення не можна малювати. Є й інші доступні способи – обклеювання спеціальною плівкою, яка витримує високі температури, а також значні температурні коливання.

    Але все ж таки набагато надійніший інший спосіб обклеювання – декупаж.Технологія досить проста, а в магазинах для творчості багатий асортимент серветок для декупажу, що задовольняє практично будь-які запити.

    Для роботи також знадобляться:

    • Ножиці;
    • Клей ПВА;
    • Пензлик;
    • Губка;
    • Термостійкий лак та кисть для його нанесення.

    Обклеювати можна як всю поверхню, так і окремі секції. Перед початком роботи батарею рекомендується промити мильним розчином і просушити.

    Починають роботу з вирізування та приміряння вибраних елементів малюнка. Потім першу ділянку нанести клей, розведений водою у співвідношенні 1:1. До поверхні додати аплікацію, розрівняти м’яким пензлем або губкою.

    Якщо раптом якась ділянка серветки не приклеїлася, то знімати її не треба – достатньо промазати клеєм поверх серветки. Продовжити декорування приладу аналогічним способом. Там, де потрібно, доповнити візерунок розписом фарбами. Після висихання закріпити результат спеціальним лаком.

    Довідка: Серветки, призначені для декупажу, можна замінити на сервірувальні багатошарові серветки з малюнком або рисовим папером. Рисовий папір міцніший за серветки, вибір мотивів надзвичайно широкий, а прожилки з волокон рису створюють імітацію мармурової поверхні.












    Ліпні прикраси

    Дозволяють перетворити звичайні чавунні батареї на старовинні, прикрашені вензелями, квітами та завитками, що виступають над поверхнею.

    Для цього знадобиться придбати масу, що самозатвердіває, заготовити трафарети, нанести на них масу так само, як шпаклівку, дочекатися висихання, а потім пофарбувати в потрібний колір. Якщо зверху нанести кракелюрний лак, ефект старовини стане ще більш вираженим.

    Тканинні чохли

    Добре вписуються в класичний або бароковий інтер’єр, надають затишку дитячій кімнаті. Ідеальний варіант – пошити накидку з тієї ж тканини, що і портьєри. А якщо використовувати шматочки хутра, то радіатор з легкістю перетворюється на кумедну тварину.

    До речі, чохол убереже малюків від опіків, тому що температура води, що подається в опалювальну систему в морозні дні, є досить високою.

    • Цікаво виглядають фіранки, прикріплені на липучку або штангу під підвіконням. Основна перевага декорування тканиною – легкість заміни та необмежена можливість доступу до радіатора.
    • Якщо сподобалося кілька способів і хочеться «все і відразу», то не проблема – по-перше, навіть у маленькій квартирі не одна батарея, а по-друге, ніхто не забороняє змішати вибрані техніки та одне ребро прикрасити малюнком, а інше залишити гладкофарбованим.

    Будь-які ідеї хороші, якщо вони не призводять до ізоляції приладу. Навіть із новими радіаторами трапляються протікання.

    Тому будь-яка прикраса повинна проводитись з урахуванням можливості технічного обслуговування або навіть заміни окремих елементів системи – секцій, вентилів, сполучних елементів.


















    Фото декору батареї