Різдвяний вертеп (126 фото): вчимося робити красиві релігійні вироби на Різдво своїми руками за інструкцією

Особливості вертепу до Різдва

Строго правила, за яким можна почати встановлювати в будинках вертепи, немає. Стало звичаєм прикрашати ними приміщення одразу після святкування Нового Року, починаючи з другого січня.

Деяким приємно вже від початку Різдвяного посту в останніх числах листопада бачити таку композицію перед собою. Таким чином, вона простоїть до кінця свят, після чого її рекомендують прибирати.

Немає також усталеної кількості учасників дійства. Воно може відрізнятися за винятком Христа разом з Богородицею та святим Йосипом. Далі зазвичай фігурки зображають теля і овечку, до яких може додатись ослик та інша животина.

  • Передання говорить про те, що саме пастухам першим почувся голос ангела, який розповів про народження Немовля, і вони першими підійшли до священної печери.
  • Тому можна включити їх у загальну картину. Три волхви з багатими дарами, імена яким Мельхіор, Валтасар і Гаспар підійшли через кілька днів.
  • Вони подарували Немовляті ладан, смирну та золото. Можна додати їх фігурки трохи згодом, а над композицією зробити зірку Віфлеєма з восьми кінцями, яка й привела їх до печери.
  • Варто роз’яснити дітям, що такі фігурки не для гри. Суть композиційного задуму наділена у статичні форми для того, щоб служити символічною суттю відображення різдва.

У Росії досить часто встановлюють різдвяну ікону в центр, замінюючи нею фігурки, що відображають членів Святого сімейства.

Варіантів для створення вертепу власноруч не так мало. Вони можуть бути високопрофесійним виконанням або бути простими, але значущими і образними.

Скориставшись нехитрими підручними засобами, можна власноручно підготувати вдалу композицію до початку свята.