Декор дивана своїми руками – майстер-клас із цікавими ідеями, як прикрасити та захистити меблі. 110 фото оптимальних варіантів

Коли ви заходите у вітальню, перше, що впадає вам у вічі – це, звичайно ж, диван. Цей центральний елемент інтер’єру вимагає особливого оформлення.

Подивіться на диван у своїй кімнаті – чи він досить зручний? Чи він вписується в загальну концепцію кімнати? Якщо він недостатньо сучасний, потребує ремонту, декорування, зверніться до матеріалів цієї статті. Меблі – це те, що може внести родзинку та надати завершеності стилю приміщення, а може, навпаки, створити дисонанс.Покривало для дивану

Найпростіше, з чого ви можете почати – оновити диван. Його можна придбати в готовому вигляді в магазині, а можете створити ексклюзивну річ своїми руками. Тоді зовнішній вигляд виробу точно відповідатиме вашим запитам.


Вибір матеріалу для декору

Для початку вам варто оцінити, який моделі ваш диван. Якщо тканина тверда – гобелен або, наприклад, жаккард – не вибирайте її для кутових меблів. Така тканина не зможе лягти рівно на куточках.

  • Вибирайте тканини, що створюють драпірування – атлас, акрил, м’яку шерсть. Виміряйте диван та складіть викрійки.
  • Для цього визначте такі розміри, як ширина спинки, довжина підлокітника, висота сидіння, починаючи від підлоги, глибина сидіння.
  • Залишайте приблизно двадцять-тридцять сантиметрів тканини, щоб покривало добре лягло на поверхню дивана і гарно звисало з боків, а також ззаду.

Якщо ваш диван складної кутової моделі, можете пошити кілька чохлів, які покриватимуть різні елементи конструкції.