Подарунки дітям на день народження: добірка цікавих та недорогих варіантів для дітей різного віку + поради, що краще вибрати

У дитини день народження і ви в задумі: що їй подарувати. У цьому випадку неважливо ваша, це дитина чи вас запросили в гості на день народження дитини близькі чи друзі.

Важливо знати вік дитини, стать та інтереси дітей у цьому віці. У сучасному світі величезної різноманітності іграшок та ідей справді можна загубитися. Ми допоможемо визначитися з тематикою подарунків для дітей різного віку.

Подарунок для новонароджених

Малюки не розуміють, що у них якесь свято і раді будь-якій новій іграшці. Якщо ви йдете в гості, де нещодавно народилося маля, то запитайте його батьків, що необхідно для малюка.

Плед для прогулянки, іграшки для ліжечка або коляски, речі на виріст, прорізувач для зубів, брязкальця.

 • Для дітей, яким виповнився рік, цікаві розвиваючі іграшки у вигляді пірамідок, простих пазлів, килимків, книжки-малечі або розвиваючі картки.
 • При виборі подарунків зверніть увагу на їхню безпеку та звук.
 • Шумні та гучні іграшки можуть налякати малюка та втомити своїм звуком батьків.

Діти у цьому віці все пробують на зуб, тому простежте, щоб у подарунках не було дрібних деталей, і вони були екологічно безпечні.

Подарунок для дітей 2 років

У два роки діти дуже активні та люблять повторювати дії за дорослими. Тому свою перевагу бажано віддавати м’яким конструкторам, пластиліну або спеціальному набору для ліплення.

Гарним подарунком будуть спортивні товари: м’яч-стрибунець, триколісний велосипед. Книжки з яскравими картинками, килимки — пазли викличуть захоплення у дітей. Діти будуть раді повітряним кулям і мильним бульбашкам.

Подарунок для дітей 3 років

Діти у трирічному віці добре бігають, перестають гризти іграшки, помічають окремі деталі, люблять грати у сюжетно-рольові ігри.

Цікаві набори, які наслідують життя дорослих:

 • Набір будівельника,
 • Набір посуду,
 • Валіза медика,
 • Іграшкова вага з гирями та інші предмети,
 • Імітують життя дорослих.

У цьому віці дітей потрібно привчати посидючість, тому доречні подарунки, що вимагають кропіткої роботи: розмальовки, гравюри, настільні ігри.

Книги з російськими народними казками та перші маленькі енциклопедії для допитливих малюків теж послужать гарним подарунком.

Подарунок для дітей 4 років

Діти в чотири роки діти рухливі та допитливі, тому ваш подарунок може бути як розвиваючого характеру, так і спортивного вигляду.

Ігри, що розвивають:

 • Дерев’яний конструктор,
 • Дитячі шахи,
 • Магнітна дошка з цифрами та літерами,
 • Настільні ігри.

Спортивні подарунки:

 • Роліки,
 • Настільний футбол чи хокей,
 • Велосипед,
 • Самокат,
 • М’яч.

Подарунок для дітей 5 років

У п’ять років хлопчики охоче освоюють конструктори, трансформери, радіокеровані машини. Дівчатка вбирають своїх ляльок та пупсів, готують їжу, грають у лікарню та магазин.

Хлопчиків та дівчаток у цьому віці цікавлять спільні ігри, тому набір для лялькового театру або набори для дослідів сприятимуть розвитку комунікативності у малюків.

Подарунок для дітей 6 років

У шестирічному віці діти розвивають усидливість, готуються до школи. Енциклопедії, що розвивають головоломки, розмальовки допоможуть виробляти усидливість та акуратність.

Для спортивних дітей можна подарувати спортивну стінку, ролики, самокат, гідроскутер.

Для допитливих малюків гарним подарунком буде нова техніка: планшет, мікроскоп, фотоапарат, залізниця.

Подарунок для дітей 7 років

Першокласники стають серйознішими у своїх уподобаннях.

 • Можна подарувати їм набори канцелярського приладдя для школи, запропонувати набір для творчості, щоб організувати своє робоче місце.
 • Для розвитку та відпочинку добре підійде наддверний баскетбол, набір кеглів, бадмінтон.

Подарунок для дітей 8 років

У вісім років дітям хочеться наголосити на своїй індивідуальності, тому придумайте яскравий і незвичайний подарунок. Хлопчикам цікава інтерактивна зброя, роботи, 3D конструктори.

Дівчата починають захоплюватися косметикою, яскравими футболками, модними речами.

Подарунок для дітей 9 років

У дев’ятирічному віці в дітей віком зазвичай склалися інтереси, їм цікаво малювати, майструвати, робити відкриття чи займатися спортом.

Хлопців необхідно підтримати та зробити подарунок залежно від їх переваг.

У цьому віці у дітей прокидається інтерес до електронних предметів: незвичайна флешка, портативний принтер, навушники, монопод, клавіатура, що світиться, пауербанк, графічний планшет.

 • Маленькі модниці воліють прикраси, косметику, яскраві та модні речі, сумочки.
 • Хлопчики будуть раді ковзанам, ключці, шолому віртуальної реальності.

Подарунок для дітей 10 років

Хлопчикам цікаво буде освоїти рушницю «Сніговий постріл», арбалет, робота-конструктора.

Дівчаткам завжди підійде набір модної косметики, прикраси з каміння, подушки-мначки, розумне кільце або годинник.

Подарунок для дітей 11-14 років

Підлітки люблять самостійність, тому не треба нав’язувати їм свій подарунок чи своє бажання, щоб він захоплювався саме цим видом творчості чи спорту.

Тому поговоріть з ним або дізнайтеся від родичів або знайомих, про що він мріє, перш ніж робити подарунок.

 1. Модні гаджети та засоби зв’язку завжди актуальні у підлітків. Якщо ваші фінанси не дозволяють зробити дорогий подарунок, організуйте інших родичів або знайомих. У цьому віці для дітей не має значення подарунків, як для малюків. Важливо, щоб подарунок був хорошим та якісним.
 2. Брендовий одяг цікавить підлітків. Якщо ви не знаєте його розмір або переваги, то можна подарувати сертифікат в магазин модного одягу.
 3. Спортивні товари можна дарувати дітям у будь-якому віці. Ваші труднощі з вибором спортивного інвентарю завжди можуть вирішити сертифікат у спеціалізований магазин.
 4. Стратегічні настільні ігри дозволять дітям та дорослим добре відпочити та повеселитися.
 5. Прикольні футболки, кружки, кіругумі, веселі розіграші потішать дитину і принесуть їй масу емоцій.

Вибираючи подарунки дітям, зверніть увагу на:

 • Темперамент дітей: не треба дарувати холерикам подарунки, що вимагають посидючості, а від меланхоліків чекати на швидку реакцію в іграх.
 • Здоров’я: дітям з алергією не варто дарувати речі, які можуть спровокувати напад.
 • Вік та стать дитини. Дівчат не цікавлять машинки, а хлопчиків пупси. Пластилін та фарби гарні в юному віці, а дитині у 10 років цей подарунок буде недоречним.

Вибираючи подарунок дітям, зверніть увагу на його упаковку та форму привітання.

Банальні слова: «Слухайся маму та татові…» викличуть у дитини нудьгу, придумайте незвичайне яскраве привітання, щоб дитині було цікаво відкрити подарунок і в нього залишилося приємне враження від свята на довгі роки.

Фото найкращих подарунків дітям на день народження