Подарунки для дітей: іграшки, сувеніри, солодкі, корисні та подарунки зроблені своїми руками для дітей від 1 до 7 років або старше

Вибір подарунка для дитини в сучасному ряснім світі може викликати багато запитань у дарувальника. Плюс у тому, що знайти сюрприз можна для людини будь-якого віку та статі та на будь-який бюджет. Якщо знати, що шукати.

Рекомендації при виборі подарунка

Для початку непогано визначити суму, яку комфортно витратити на подарунок відповідно до приводу, віку та потреб винуватця свята.

Однак у будь-якому випадку слід врахувати деякі моменти:

  1. Не варто прагнути подарувати. Нерідко, особливо якщо справа стосується малюків та дітей молодшого шкільного віку, вартість сюрпризу не є гарантом гарного подарунку. Головне, щоб він припав до душі імениннику. Поцікавтеся у самої дитини або її батьків, чому вона буде радий.
  2. Подарунок “на виріст” – погана ідея. Дітям хочеться користуватися новими речами відразу, тут і зараз, тому не потрібно дарувати, наприклад, пазл на 100 деталей дворічної дитини, це викличе розчарування та смуток. Вибирайте подарунок відповідно до віку.
  3. Речі, якими не можна грати, теж не можуть стати добрим варіантом. Наприклад, гарна, але тендітна порцелянова лялька швидше за розчарує маленьку дівчинку, якщо її доведеться посадити на полицю і милуватися нею.

Вибирайте подарунок для дитини, а не для її батьків.Гроші та сертифікати в магазини іграшок, абонементи в ігрові кімнати та квитки на дитячі заходи хороші тоді, коли дитина вже здатна зрозуміти зміст цих речей.

У крайньому випадку, до сертифікату краще прикласти хоча б невеликий, але цікавий для іменинника сюрприз.















Подарунки малюкам

Найпростіше вибрати подарунок малюкам, вони настільки жадібно пізнають світ, що їм цікаво абсолютно все – від обгорткового паперу до останньої деталі найпростішої машинки. Тому ідей можна вигадати масу.

Але варто врахувати деякі нюанси:

  1. Безпека – відсутність дрібних деталей, натуральні матеріали без токсичних фарб, можливість гризти та облизувати іграшку.
  2. Корисність – крім функції ігрової непогано мати функцію, що розвиває.
  3. Відповідність віку. Однорічному карапузу навряд чи припаде до душі машинка на радіокеруванні.

Подарунки для дітей до року

У цьому віці малюкам можна піднести іграшки, призначені для розвитку тактильних, зорових та звукових рецепторів. Брязкальця, всілякі пищалки, шуршалки, стукачі, музичні мобілі та підвіски.

  • Трохи підрослому піврічному досліднику підійдуть кубики, пірамідки, сортери, дзиґа, неваляшка, м’ячик – все, чим малюк може маніпулювати вивчаючи властивості предмета у просторі.
  • З точки зору користі важливо, щоб предмет приходив у дію завдяки дитині, тобто м’яч повинен котитися, якщо його підштовхнути. Електронні іграшки у цьому сенсі цікаві, але менш корисні.

Зовсім малюкам можна подарувати одяг. Це той вік, коли ще доречно піднести, наприклад, зимовий комбінезон, надавши допомогу сімейному бюджету.

Подарунки дітям віком від 1 до 3 років

Дитина продовжує активно вивчати світ та вдосконалювати свої навички. З іграшок актуальні каталки на коліщатках, великі машинки-вантажівки, коляска для ляльок – все те, за допомогою чого можна тренувати впевнену ходу, штовхаючи перед собою якийсь цікавий предмет.

  • Якісні дерев’яні вкладиші та пазли з 2-4 деталей стануть цікавими якраз після року.
  • Для розвитку апарату артикуляції варто придивитися до сопілок і свисток. На додаток незайвими будуть будь-які інші музичні інструменти.
  • Конструктори, мозаїка, набори для будівництва, залізниця кубики – все, що призначене для конструювання та розвитку просторового мислення. Тут важливо звернути увагу на розмір деталей, вони не повинні бути надто маленькими.
  • Для розвитку інтелектуальних здібностей дитяче доміно, лото, картки з асоціаціями.
  • Для творчості та розвитку дрібної моторики: пальчикові фарби, тісто для ліплення, водні розмальовки.
  • Книги. Завжди добрий подарунок. Для малюків краще простий зміст (вірші, пісеньки, потішки), великий формат, великі та яскраві малюнки, щільні сторінки. Книжки з віконцями – незвичайний та цікавий варіант подарунка.

Пристосування для рольових ігор: Набір лікаря, перукаря, міні-кухня з посудом, столярна майстерня, інструменти для ремонту.

Вибирайте подарунок з якісних матеріалів, але не женіться за брендами, дитині важливо не це.

Подарунки дошкільникам

У віці 3-6 років іграшки стають складнішими, проте все ще актуальні деякі варіанти з раннього дитинства.

  • Класичне “Лего” з маленькими деталями. Асортименти дозволяє вибрати набір і для дівчинки, і для хлопчика, орієнтуючись на інтереси. Є навіть набори за мотивами деяких популярних мультиків та казок.
  • Одяг, посуд, будиночок для ляльок. Дівчаткам, як правило, вже цікаво розігрувати ситуації із життя на ляльках. Добре в таких іграх можна проаналізувати складні та хвилюючі дитини моменти, про які важко просто розповісти.
  • Фігурки улюблених героїв мультиків. У дошкільнят вже з’являються кумири, тому улюблені герої припадуть до душі.
  • Настільні ігри. Варіант цікавого та корисного подарунка.
  • Набори для творчості. Фарби, олівці, мольберт, набори тіста для ліплення, панно та фрески з піску. Дитині сподобається зробити щось власноруч.
  • Іграшки на радіокеруванні, електронний телефон або планшет з пісеньками та віршиками про літери алфавіту.










Дитині-дошкільнику можна вручити і практичний подарунок (одяг, електричну зубну щітку або стілець, що росте), але не забудьте доповнити його невеликим, але цікавим для винуватця торжества сувеніром.

Подарунки школярам

Хлопцям-підліткам, мабуть, догодити найскладніше. У них, як правило, сформульовані чіткі уявлення про те, що їм хочеться отримати. Та й самі подарунки стають серйознішими, ніж діти молодшого віку.

Молодші школярі хоч уже й немов дорослі, але все ж таки діти. Тому іграшка як подарунок все ще може бути актуальною, просто вона повинна відповідати віку.

  • Складні набори «Лего».
  • Настільні ігри.
  • Складні технічні іграшки.
  • Книги відповідно до захоплень дитини.
  • Мікроскоп, телескоп.
  • Цікаві, незвичайні канцелярські товари.

Підліткам старшого шкільного віку можна доглянути книги, гаджети або аксесуари до них, прикраси та вже можуть бути доречні грошові подарунки.

Вибираючи подарунок для дитини будь-якого віку, варто орієнтуватися на інтереси та потреби іменинника.







Не зайвим буде заздалегідь поцікавитись у нього самого чи його батьків, що хотіла б отримати сама дитина. При різноманітті варіантів знайти підходящий не складе великої праці.

Фото незвичайних подарунків для дітей